Rikthehet Mik Festival

Tuesday, 09 July 2019 14:18

Prej datës 24 korrik më Korçë do të rikthehet Festivali "Mik". Eventi është i ndarë në 5 netë në të cilat do të interpretojnë rreth 80 artistë.

Festivali "Mik" rikthehet me edicionin e dytë, me 5 netë që nuk do t'i ngjajnë njëra-tjetrës.

Edhe këtë vit, mikpritëse e eventit do të jetë Korça. Sopranoja, Inva Mula, thotë se qëllimi është promovimi i artistëve të rinj.

Ministria e Kulturës siguron mbështetje për Festivalin që synon të kthehet në traditë.

Festivali do të nisë më 24 korrik. Në skenën e Pazarit të Vjetër te Korçës do të interpretojnë rreth 80 artistë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Grupit të “Toyota Yaris” i sekuestrohen euro, tokë në bregdet e troje

Politikë

Grupit të “Toyota Yaris” i sekuestrohen euro, tokë në bregdet e troje

Policia e Shtetit ka finalizuar një tjetër operacion në bashkëpunim me Prokurorinë e Krimeve të Rënda, për sekuestrimin e aseteve dhe pasurisë që rrjedhin nga veprimtaria kriminale. Mijëra euro, tokë...

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Aktualitet

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Vijonë në Rinas, operacionet e përbashkëta të riatdhesimit të shtetasve shqiptarë të cilëve u është refuzuar azili në vendet e BE-së. Sot u kthyen 29 shtetas nga Franca, mes tyre edhe...

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Aktualitet

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur t’i propozojë  Kuvendit, Petraq Milon për kryetar të KLSH-së. Prof. Dok. Petraq Milo është një personalitet me një eksperiencë të jashtëzakonshme, brenda dhe jashtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!