Në Mitrovicë do të nis edicioni i ri i Festivalit Tradicional të Komedisë

E mërkurë, 04 September 2019 14:22

Nga 9 shtatori deri më 13 shtator, në qytetin e Mitrovicës do të mbahet edicioni i ri i Festivalit Tradicional të Komedisë “Mitrovica in Fest”.

Në kuadër të edicionit të dhjetë pritet të mbahen shumë shfaqje në Qendrën e Kulturës “Rexhep Mitrovica”.

Shfaqjet në këtë Festival Tradicional të Komedisë, pritet të fillojnë çdo mbrëmje nga ora 19:30.

Pritjet janë të mëdha, dhe tashmë gjithçka është gati që qytetarët mitrovicas t’i shijojnë këto komedi gjatë këtyre mbrëmjeve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!