Beteja vazhdon/Sindikatat e artistëve bashkë kundër prishjes së Teatrit

Hënë, 23 Prill 2018 22:00

Artistë të shumtë por dhe qytetarë po vijojnë protestën e radhës kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Në këtë takim kanë marrë pjesë njerëz nga fusha të ndryshme të cilët kanë shprehur pikëpamjet e tyre në lidhje me këtë çështje.

Artistët deklarojnë që të mos cenohet territori i Teatrit Kombëtar, pasi sipas tyre godina mbart vlera dhe prandaj duhet ruajtur. Alert Çeloaliaj një prej anëtarëve të SASE, tregoi se sindikatat do të bashkohen në një të vetme për të treguar se nuk ka mendime të ndryshme dhe nuk janë të ndarë.

“Sindikatat do të shkrihen në një sindikatë të vetme. Kjo është e rëndësishme pasi është krijuar një perceptim sikur ka 300 ide dhe 300 mendime. Nuk është e vërtetë ka vetëm një qëndrim të të dyja sindikatave”, tha Çeloaliaj.

Video

{com/34688a71-f855-4717-b3c0-7914861d577aremote}blob:https://www.facebook.com/34688a71-f855-4717-b3c0-7914861d577a{/com/34688a71-f855-4717-b3c0-7914861d577aremote}

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!