“Kënaqësitë e tradhëtisë“, ju njeh me dobësitë e njeriut

E mërkurë, 02 May 2018 17:35

Edhe pse vendi ynë ka mbetur pa Teatër Kombëtar, artistët kujdesen që të sjellin në skenë vepra për një publik që akoma tennton të mbrojë artin. Kështu komedia e autorit rus Valentin Krasnogorov “Kënaqësitë e tradhëtisë“ vjen në skenë me regji të Lorion Terezit. Kjo vepër me theks provokues është përzgjedhur për shkak të aktualitetit që përçon pjesa. Regjisori dhe aktorët thonë se në këtë vepër dalin në pah dobësitë njerëzore dhe mungesa e imunitetit karshi dashurisë edhe kur je me kurorë. 

Video marrë nga ABC News

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!