“Komedia që shkon për dreq”, shkoi më së miri

Hënë, 07 May 2018 16:10

Në Teatrin Aleksandër Moisiu në Durrës është shfaqur premiera “Komedia që shkon për dreq”.  Kjo shfaqje me regji të Driada Dervishit  bëri bashkë emra të mëdhenj të aktrimit dhe u prit mjaft mirë nga artdashësit durrsakë.

Premiera “Komedia që shkon për dreq” me regji të Driada Dervishit, është ngjitur në skenën e teatrit “Aleksandër Mosiu” në Durrës.

Misterioze, tronditëse dhe tejet drithëruese, ajo erdhi nën kastin e aktorëve më të mirë si Gentian Zenelaj, Monika Lubonja, Romir Zalla dhe Bujar Asqeriu.

Me një humor të hollë anglez, një shfaqje brenda shfaqjes, “Komedi që shkon për dreq” përcjell mesazhin “Kur gjërat shkojnë keq. Mos u shqetësoni sepse do të shkojnë edhe më keq”.

Shfaqja e cilan ndan prapaskenat me atë çka ndodh realisht në skenë u prit mjaft mirë nga artdashësit durrsakë dhe jo vetem.

Nëpërmjet kësaj shfaqje regjisorja Driada Dervishi tha se për herë të parë, arriti të gjejë një vepër skenike që ka po aq personazhe sa është dhe numri i aktorëve përbërës të këtij grupi.

Shfaqja “Komedia që shkon për dreq” do të ringjitet në skenën e teatrit Aleksandër Mosiu edhe me datat 5-6-7 maj.

Gent zenelaj 1024x538

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Politikë

Alibeaj: Saimir Tahiri arrestoi për një cigare hashash të riun, që vari veten

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj i ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora u shpreh se vendimi i dhënë nga Gjykata për ish-ministrin Saimir Tahiri nuk ishte surprizë...

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Bota Shqiptare

Kurti për gazetën sllovene: Kufiri i Kosovës me Shqipërinë është kufiri i Jugosllavisë, jo shqiptar

Javës tjetër një fushatë parazgjedhore fillon para zgjedhjeve të parakohshme parlamentare në Kosovë që mbahen më 6 tetor. Udhëheqësi i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, shpjegoi shkurtimisht se si e imagjinon...

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Sport

Ksabi Alonso kërcënon Zidanin, Murinjo i bën “dalje” Realit

Fillimi shumë i dobët i sezonit nga ana e Real Madridit ka vendosur në pikëpyetje të madhe të ardhmen e Zinedin Zidan, që u afrua vetëm pak muaj më parë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!