Cannes 2018, Penelope Cruz dhe Javier Bardem do të hapin festivalin e kinemasë

Premte, 06 Prill 2018 14:49

Variety ka zbuluar që Penelope Cruz dhe Javier Bardem do të jenë protagonistë të hapjes së festivalit Cannes 2018. Çifti i aktorëve spanjollë interpreton në filmin e ri të çmimit Oscar, te regjisorit iranianin Asghar Farhadi, ‘Everybody Knows’.

Katërmbëdhjetë vjet më pas ‘La mala educacion’ e Pedro Almodovar, do të jetë filmi i dytë në spanjisht që do të hapë festivalin francez në Croisette, i cili parashikohet nga 8 deri në 19 maj.

“Everybody Knows” është eksperienca e parë në spanjisht për regjisorin iranian Farhadi, i cili kthehet në Croisette pasi ka prezantuar ‘E kaluara’ dhe ‘klienti’. Filmi tregon udhëtimin e Carolinës dhe të familjes së saj nga Buenos Aires në qytetin e tij të lindjes në Spanjë për një ceremoni.

Bashkimi familjar do të tronditet nga një seri eventesh, të cilat do të ndryshojnë jetën e protagonistëve. Ndër të tjera Cruz dhe Badem do të jenë protagonistë prej 19 prillit në kinema me ‘Escobar joshja e së keqes’.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Sport

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj, ka qenë një nga emrat më të përfolur në merkaton verore, me interes nga klube të ndryshme, teksa ëm afër nga të gjithë duket...

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Show-biz

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Dua Lipa ka marrë një nga dhuratat më të veçanta në jetën e saj nga i dashuri Anwar Hadid. Dua Lipa mbushi dje plot 24 vjet dhe ishin të shumtë...

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Globi

“Mami të lutem mos vdis”/ Burri vret gruan në sy të vajzës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një qytet të Turqisë, ku bashkëshorti në sy të vajzës së vogël, 10 vjeç ka vrarë me thikë bashkëshorten e tij, 38-vjeçare. “Nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!