Rrëfehet ELENI FOUREIRA: Vitet që kaloj në Shqipëri

Diel, 08 Prill 2018 20:31

Eleni Foureira, shqiptarja që do përfaqësojë Qipron në Eurovision ka dhënë një intervistë për Tasos Bimpisidi, ku ndër të tjera ajo ko folur për vitet që ka kaluar në Shqipëri, por edhe për vizitat e shpeshta që bën këtu.

A ju kujtohet diçka nga vitet që keni kaluar në Shqipëri?

Ato janë të paharrueshme. Ato përvoja më kanë bërë kjo që jam sot. Për t’ju thënë të vërtetën, unë kam vetëm kujtime të mira. Ne jemi katër vëllezër e motra. Familje e madhe. Mbaj mend vite të bukura, të pastra, pa dinakëri, pa pamje të shëmtuara.

A jeni kthyer në Shqipëri?

Po, sigurisht, gjyshi dhe gjyshja jetojnë atje. Shkoj dhe i shoh shpesh. Ata janë shumë të lumtur për mua, krenohen dhe gëzohen për atë që kam arritur.

Prindërit me çfarë merren?

Nëna ime është një rrobaqepëse dhe baba im ishte punëtor. Nëna ime më tha pastaj “ju keni botën tuaj.” Prindërit e mi janë gjithmonë aty për mua, sidomos babai im është shumë krenar. Ata vijnë në shfaqjet e mia dhe  më shohësh kur munden. Nga momenti i parë ata kanë qenë mbështetja ime më e madhe. TIRANA TODAY

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Bota Shqiptare

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Policia sot rreth orës 17:00 ka filluar një operacion anti-drogë në Tetovë. Sipas informacioneve të para janë sekuestruar rreth 22 kg drogë. Operacioni është zhvilluar në bulevardin kryesor të qytetit...

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Aktualitet

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Ky është Daniel Gjinaj, një adoleshent shqiptar me banim në Angli për të cilin nuk dihet asgjë prej më shumë se një jave. Policia thotë se Daniel Gjinaj është zhdukur nga...

190 mijë paund në javë, njihuni me futbollistin adoleshent më të paguar në botë

Sport

190 mijë paund në javë, njihuni me futbollistin adoleshent më të paguar në botë

Jadon Sanço është një nga objektivat kryesorë të Mançestër Junajtid për merkaton e janarit. “Djajtë e kuq” janë gati t’i paguajnë 100 milionë paund skuadrës së Borusia Dortmundit për talentin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!