Arta Dobroshi është një ndër aktoret më të suksesshme shqiptare që ka lindur në Kosova dhe po bën karrierë të…
Pavarësisht vlerësimeve negative të kritikës, prodhimi më i ri i Disney, “Aladin” mori fitoren e tij gjatë fundjavës pasi grumbulloi…
Është në vlugun e punëve për realizimin e filmit të metrazhit të gjatë “Unë dhe Millosheviqi”, me skenar dhe regji…
Filmi ”Parasite” (“Paraziti”), i regjisorit koreano-jugor Bong Joon fitoi çmimin Palma e Artë të festivalit prestigjioz të filmit, që zhvillohet…
Festivali “Korça Folk-Fest 2019-Shpirti i Ballkanit” përcolli në qytetin e Korçës një krijimtari të pasur folklorike. Në edicionin e tij…
Shfaqja teatrore "Shkumsi" u shfaq për publikun në Teatrin Kombëtar Eksperimental "Kujtim Spahivogli". Një alegori politike e ndërtuar sipas formatit…
Nga Besnik Dushaj Eshet mbajtur dje dita e dytë të Festivalit të Parë Mbarëkombëtar të “Kcimit të Tropojës”, që u…
Gjon Muharremaj është një i ri shqiptar që po triunfon në ‘The Voice’ në Francë. Performanca e tij në edicionet…
Ceremonia e ndarjes së çmimeve të IFFNY-së 2019 – Fitues – “Leading me Straight by Burke Hefner -Drowning Karina Hilmer…
Këngëtari i njohur Alban Skënderaj, do të mbajë një koncert madhështor më datë 19 qershor në Prishtinë. Ai do të…
Piktori Vangjel Gjikondi shprehet se sot është një gjendje ku për piktorët nga Shqipëria është treguar se nuk ka pasur…
Një nga filmat aksion më të pëlqyer në botë, po rikthehet me seri të re. Arnold Schwarzenegger tha se do…

Lajmet e fundit

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Politikë

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Partia Lëvizja e Legalitetit përmes një deklarate sot komenton zhvillimet politike në vend si dhe ndalet tek kriza që ka mbërthyer vendin. Në deklaratën shpërndarë për mediat kreu i PLL...

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Globi

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, hodhi poshtë pretendimet se partia e tij populiste është përpjekur të marrë financime të fshehta nga Rusia. Ai ndërkohë ka shtuar komentet në mbrojtje të...

Katër të arrestuar në Tiranë për rrëmbim personi, plagosje dhe përndjekje

Kronikë

Katër të arrestuar në Tiranë për rrëmbim personi, plagosje dhe përndjekje

Katër persona kanë rënë në prangat e policisë së komisariatit numër 2 në kryeqytet për vepra të ndryshme penale. Policia shtetasit F. M., 35 vjeç dhe S. M., 19 vjeç...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!