Trupa e Teatrit të Operës dhe Baletit 55 vite më parë vuri në skenë në skenë operetën e parë të…
Piktori Anastas Kostandini është prezantuar me piktura për Shqipërinë në Gjermani. Me një aktivitetet të vlerësuar me krijimtarinë e tij…
Regjisori i Pulp Fiction, Kill Bill, Django Unchained, The Heatful Eight, Death Proof etj., po e planifikon tërheqjen prej drejtimit të filmave.…
Filmi “Motiv i kotë”, punë e regjisorit Piro Milkanit në vitin 1960, teksa kryente studimet në Pragë u shfaq në…
Çmimi “Kadare” i cili jepet tash e sa vite nga Universiteti Europian i Tiranës, i mbështetur nga Institucioni Europian PASHKO,…
Miley Cyrus, këngëtare e njohur sot në botë dhe dikur e njohur si personazhi Hannah Montana, do të performojë në…
Edhe këtë verë të nxehtë, PriFest do t’u jap një mundësi unike që mbrëmjet t’i kaloni në kinema. Janë plot 70 filma…
Kjo është historia në veprën “Zogu i zi” shkruar nga David Harrower, e cila do të ngjitet në skenën e…
Durrësi, një ndër qytetet e vjetra shqiptare, mban në rrënoja gjenezën, mitet dhe historinë tonë. Thesaret që zbulohen aty, dita-ditës,…
Ekspozita “Shqipëria në fokusin e austro-hungarezëve” organizuar nga Muzeu Historik Kombëtar u çel në Muzeun Arkeologjik të Durrësit. Kjo është…
Filmi “Streha me mes reve” me skenar dhe regji nga Robert Budina është shpallur filmi më i mirë në “Valletta…
Filmi “Shpia e Agës” me skenar dhe regji nga Lendita Zeqirajt u shfaq premierë në Karlovy Vary. “Shpia e Agës”…

Lajmet e fundit

Kulturë

Buzëqeshje nga Shqipëria/ Potencialet turistike të Kukësit gjithnjë e më të kërkuara

 Kukësi po merr gjithnjë e më tepër vëmendjen e turistëve që po shfrytëzojnë potencialet e kësaj zone. Kryeministri Edi Rama solli në vëmendje atraksionet turistike të qarkut të Kukësit, ndërsa...

Vrasja e 26 vjeçarit Çelaj, zabardhet dëshmia e dy punëtorëve, çfarë ndodhi në vilë....

Aktualitet

Vrasja e 26 vjeçarit Çelaj, zabardhet dëshmia e dy punëtorëve, çfarë ndodhi në vilë....

Dy prej punëtorëve në vilën e familjes Kusi ku u vra tre ditë më parë 26 vjeçarit Indrit Çelaj kanë zbardhur detaje se si një vrimë për shkarkimin e tubit...

Panik në Theth, qëllon me kallashnikov në ajër, prangoset 24 - vjeçari

Aktualitet

Panik në Theth, qëllon me kallashnikov në ajër, prangoset 24 - vjeçari

Ka qëlluar me armë zjarri automatik në ajër, kapet në flagrancë nga Policia e Shkodrës, së bashku me armën kallashnikov, me një krehër me fishekë. Ja njoftimi i plotë i Policisë: Telefonata...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!