Opera “Il Trovatore” vjen sonte në mbrëmje për publikun në skenën e Pallatit të Kongreseve. Me një kast artistësh të…
Ekspozita “Mjeshtrat e akuarelit” u çel për publikun në galerinë e artit “Vilson Kilica” në Fier, me punime nga 26…
Skulptori Genti Tavanxhiu është përzgjedhur mes artistëve të ndryshëm nga bota për të marrë pjesë me veprën e tij në…
Me datë 10 maj, në kryeqytet do të koncertojë violinist i njohur shqiptar me famë botërore, Olen Cesari. Cesari do…
Jonida Maliqi është ngjitur sot për herë të parë në skenën e Tel Avivit për provën e ‘Eurovision’. Ajo ka…
Mbretëresha e Këngës Shqipe ka një ditë të veçantë. Nexhmije Pagarusha e cila njihet si ikona e muzikës shqiptare, feston…
Shfaqja “Prehëri i gjyshes” nga Vesa Qena me regji të Melihate Qenës do të prezantohet në Festivalin Ndërkombëtar të Kukullave…
Një nga protestat që ndoshta ka shënuar edhe rekord botëror për kohëzgjatje e saj, ajo për mbrojtjen e Teatrit Kombëtarë…
Vetëm pak ditë pasi u emërua anëtar i Akademisë Franceze të Arteve të Bukura, RTV Ora ka intervistuar baletmaestron Preljocaj…
Libri autobiografik i Michelle Obama, bashkëshortes së ish-presidentit amerikan , pas rekordit të thyer me më shumë se 10 milionë…
Këngëtarja e njohur botërore, Adele, dje (e diel, 5 maj) e ka festuar ditëlindjen e 31-të. Ajo e ka festuar…
Aktori i njohur Gerard Depardieu, do të jetë pjesë e ekipit në filmin shqiptar “Unë dhe Millosheviqi” me regji të…

Lajmet e fundit

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Politikë

Tabaku: KiE vendim të paprecedent, Rama vijon realitetin paralel

Ish-deputetja e PD Jorida Tabaku me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook” shkruan se Këshilli i Europës ka marrë një vendim të paprecedent që të mos ndjekë nga...

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton  qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Politikë

Kryebashkiaku i Kamzës Xhelal Mziu fton qytetarët: Të bashkuar t'i themi 'Stop' Krimit!

Kryetari i Bashkise se Kamzës Xhelal Mziu i bën thirrje të gjithë qytetarëve të bashkohen për t’i thënë “Stop Krimit”, në mbrojtje të institucioneve publike, Kushtetutës dhe lirive e të...

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

Aktualitet

42 të arrestuar për trafikimin e mbi 1,5 ton drogë në BE, kreu i grupit kapet në Shqipëri

42 persona janë arrestuar si pjesë e një operacioni masiv policor të shtrirë në Shqipëri dhe gjashtë shtete të Bashkimit Europian. Në Shqipëri, është vënë në pranga në Shkodër një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!