Lajmi i dhimbshëm i poetes dhe shkrimtares Flutura Açka për vdekjen e djalit të saj të vetëm trishton pa masë…
Shkrimtarja e njohur Flutura Açka ka humbur djalin e saj të vetëm. Ka qenë vet Açka që ka ndarë me…
Nga historiku i prezantimit të Shqipërisë në Eurovizion Pas dy dështimeve spektakolare, njëri pas tjetrit, Shqipëria gjen natën finale dhe…
Bëmat e kunatit të Kumbaros nuk kanë fund. Skandali i radhës vjen së fundi nga qyteti bregdetar ku  njoftohet se…
Kompozitori Spartak Tili është nga emrat e njohur e të vlerësuar në muzikën shqiptare. Mbi 20 vjet ka qenë pjesëmarrës…
Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker hapi atë që cilësohet si e para e një serie ekspozitash në qytetin e…
Nga historiku i përfaqësimit të Shqipërisë në Eurovizion Për të dytin vit radhazi, Shqipëria nuk arriti të kualifikohej në finalen…
Akademia suedeze që jep çmimet Nobel ka vendosur të mos japë për 2018 çmimin për Letërsinë, për shkak të skandaleve…
Për ju që jeni lodhur nga kinemaja, për ju që kërkoni të provoni diçka ndryshe, për ju që veçanërisht ju…
Menjëherë pas publikimit të vendimit të Komisionit të Apelit të UEFA-s, që la në fuqi dënimin 10-vjeçar të Skënderbeut nga…
Ditën e nesërme rikthehen ndeshjet e superiores. Java e 32-të e këtij kampionati pritet të ketë surpriza të reja nëse…
Eurosong 2018 është kryefjala e ngjarjeve muzikore në Europe dhe përtej fjalëve dhe kritikave ato që vendosin njëfarësoj edhe fatin…

Lajmet e fundit

Luan Rama për dorëheqjen e Haradinajt: Akt civil prej burri shteti

Politikë

Luan Rama për dorëheqjen e Haradinajt: Akt civil prej burri shteti

Luan Rama e ka quajtur peshë dinjiteti dorëheqjen e Ramush Haradinajt. Sipas Ramës, Haradinaj ka bërë një akt prej burri shteti i duke i mësuar të gjithve se sa vlerë ka...

Limaj: Intervistimi i Haradinajt, ftesë e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë

Bota Shqiptare

Limaj: Intervistimi i Haradinajt, ftesë e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë

“Ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit për kryeministrin e Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj është një ftesë e padrejtë, nga një gjykatë e padrejtë”,- kështu...

Nuk përmbahet Ingrit Gjoni/ Surprizon ndjekësit me foton e fundit

Show-biz

Nuk përmbahet Ingrit Gjoni/ Surprizon ndjekësit me foton e fundit

Këngëtarja Ingrit Gjoni i ka befasuar të gjithë ndjekësit e saj me foton e fundit. Para disa orësh këngëtarja ka publikuar një foto ku shfaqet nudo, teksa ka hedhur mbi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!