Ishte shumë shumë afër fitores, por Eleni Foureira nuk ia doli dot kësaj here. Shqiptarja për Qipron këtë vit u mjaftuar…
Eugent Bushpepa ka bere nje prezantim te shkelqyer ne Lisbone. Pas votimit te pare te profesionisteve, ai zuri vendin e…
Kengetarja izraelite Neta fiton Eurovizionin me 529 pikë. Kjo fitore e kengetares vjen ne 70vjetorin e pavaresise se Izraelit. Kengetarja…
Një surprizë mjaft e këndshme e ka emocionuar pamasë Eugentin pak orë përpara finales së madhe. 45 persona nga 45…
Eurovision Song Contest është padyshim një ngjarjet muzikore më të vjetra në kontinent, që në historikun e saj ka përmbledhur…
Shqiptarët po përjetojnë ndjenja të forta të krenarisë kombëtare, pasi si rrallë në historinë e Eurovizionit në finale kanë fituar…
Dje është mbajtur nata e dytë gjysmëfinale e “Eurovision 2018”. Plot 18 shtete konkurruan gjatë natës së mbrëmshme, nga të…
Lasgush PoradeciKur nuk ndjehesh fare mirë,(Sepse shpirtin e ke plot),Ze këndon në vetësirëPa të derdhen pika lot.Pika lot, si pika…
Kur u ekspozua për të parën herë në Paris në 1917, femra nudo e Amedeo Modiglianit, Nu Couche, shkaktoi trazira…
SKP i bën thirrje Ramës e Ahmetajt: Kultura 1% të Buxhetit të Shtetit  SPK - Skena e Pavarur Kulturore i…
Nuk qenka e thënë që publiku artëdashës i Vlorës ta ndjekë shfaqjen “Senatori Fox”, edhe pse biletat i ka prerë…
Eugent Bushpepa ka bërë shqiponjën edhe me Ermal Metën. Të njëjtën gjë e bëri disa ditë më parë edhe me…

Lajmet e fundit

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Aktualitet

Tragjedi në Shkodër! Vdes në ring boksieri bullgar

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Shkodër gjatë turneut të boksit “Shkodra Boxing Night”, ku në përballjes mes durrsakut Ardit Murja dhe bullgarit Isus Velchkov, ky i fundit ka humbur...

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Aktualitet

Çahen muret dhe tavani, banesa e dëmtuar në Lezhë

Një banesë në Shënkoll të Lezhës ka pësuar dëme nga termeti. Ndërkohë që emergjencat po mbledhin informacion pasi dyshohet të ketë dhe dëme të tjera në qarkun e Lezhës.

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Aktualitet

Nga 1851, historia e tërmeteve më shkatërrimtarë në Shqipëri, me qindra viktima

Pjesa më e madhe e Shqipërisë qendrore u lëkund fuqishëm sot nga dhjetëra tërmete, ku njëri prej tyre i ishte me magnitudë 5.2. Megjithëse, Shqipëria është në një zonë sizmike...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!