Aktori i madh Agim Qirjaqi ka 8 vjet që nuk jeton më, por kushdo që i dëgjoi dje fjalët e…
Nga historia e pjesëmarrjeve të Shqipërisë në Eurovizion Historia e pjesëmarrjeve të Shqipërisë në Eurovizion përsëritet me Linda Halimin. Përfaqësimi…
Sot është radha e kantautorit Eugent Bushpepa që të përfaëqsojë Shqipërinë në skenën e “Eurovision” në Lisbonë.  Me këngën “Mall”…
Një ditë e paharuar në atelienë e mjeshtrit të skulpturës Ferid Kola Nga Pjeter Logoreci Kush viziton atelienë e skulptorit…
Falë Aziza Shetagiç, ende ruhet tradita disa shekullore e grimimit apo makijazhit të vajzave të reja para martesës, e trashëguar…
Sot është ditëlindja e aktores së shquar të teatrit e filmit, Edi Luarasi, aktorja që sakrifikoi gjithccka për të shoqin,…
Autoritetet egjiptiane përfunduan kërkimet e tyre për të gjetur "dhomën sekrete" në varrin e Tutankhamunit dhe dolën në përfundimin se…
Rikthehet Olta Daku pas suksesit  të muajit shkurt në Teatrin "Aleksandër Moisiu" dhe "Andon Zako Çajupi" dhe në  Teatrin Kombëtar…
Në Teatrin Aleksandër Moisiu në Durrës është shfaqur premiera “Komedia që shkon për dreq”.  Kjo shfaqje me regji të Driada…
Është e pazakontë që të lësh pallton dhe rrobat e trupit në garderobën e një muzeu dhe të dalësh nudo…
Nga Mehmet Elezi Shakja e bulevardit nuk është shakë? Domethënë nuk është qenushe, femra e qenit? Ose, duke përdorur disa…
Kori i qytetit të Pejës “Siparantum Choir” të hënën me datë 7 maj do të udhëtojë për në Nancy të…

Lajmet e fundit

Një gur në Mars pagëzohet “Rolling Stones”

Teknologji

Një gur në Mars pagëzohet “Rolling Stones”

Fama e Rolling Stones, muzika e të cilëve për dekada ka patur përmasa globale në Tokë, tani shtrihet edhe më tej, në planete të tjera. Grupi ka zbarkuar në fakt në...

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Sport

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj, ka qenë një nga emrat më të përfolur në merkaton verore, me interes nga klube të ndryshme, teksa ëm afër nga të gjithë duket...

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Show-biz

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Dua Lipa ka marrë një nga dhuratat më të veçanta në jetën e saj nga i dashuri Anwar Hadid. Dua Lipa mbushi dje plot 24 vjet dhe ishin të shumtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!