Paratë për artin dhe kulturën shkojnë për të bërë propagandën Erion Veliaj. Të gjitha aktivitetet kulturore kanë në qendër kryetarin…
Për herë parë dokumentohen në një punë serioze dhe përpjekje titanike, objektet e humbura të trashëgimisë në Shqipëri. Qendra Kombëtare…
Për të dytin vit radhazi, Tirana mirëpret Festivalin e Resë ose “Cloud Fest”, i cili do të mbahet nga data…
4 divat: Irma, Rovena, Eneda dhe Besa, nuk zhgënjyen pritshmëritë, duke elektrizuar publikun që mbushi çdo kënd të Pallatit të…
Veprimtaritë artistike e kulturore në qytetin e Shkodrës pasojnë njëra- tjetrën. Filmi, teatri, artet pamore, muzika, gjithçka për të pritur…
Nga data 25.05-27.05.2018 në qytetin e Shkodrës do të zhvillohet edicioni i dytë i “Ekrani i Artit”, i cili vjen…
Bashkia Shkodër ka shpallur sot një ftesë të hapur për pjesëmarrje për kompozitorë të rinj dhe të afirmuar për FESTIVALIN…
UNESCO  ka identifikuar 15 qytete si ata që mbajnë kreativitetin dhe kulturën si pjesë të avancimit të tyre. Kjo është…
Mirela Kumbaro kalon në Kuvend ligjin mbi objektet kulturore, duke lënë jashtë tyre ndërtesën e Teatrit Kombëtar, dhe duke pretenduar…
Pas komedisë së Shekspirit, “Zbutja e kryeneçs” është radha e tragjedisë “Elektra” të Sofokliut, me regji nga Adonis Filipi, që…
Arkeologu i mirenojhur thotë se projektet nuk po bëhen me specialistë por me diletantë që shikojnë të mbushin xhepat e…
Sot është ditëlindja e Haki Stermillit,  (Dibër, 17 maj 1895 - Tiranë, 17 janar 1953) shkrimtarit, gazetarit, ish-kryetar i shërbimit…

Lajmet e fundit

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Sport

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Revista franceze "France Football" ka zbuluar 30 lojtarët finalistë që do të garojnë për çmimin më të rëndësishëm individual "Topi i Artë" për vitin 2019. Befasia vjen nga fituesi në...

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Aktualitet

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Gazetari i emisionit satiriko-investigativ ‘Le Iene’, Taulant Kopliku i cili ishte në kampin Al-Hol në Siri ku edhe u publikua historia e Alvin Berishës, tha se vendi atje ishte një...

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Ekonomi

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Përfundimi i sezonit turistik dhe pagesat për dividentin nga kompanitë e mëdha, pas uljes së kësaj takse në 8%, kanë dhënë efektet e pritshme në tregun e këmbimit. Këta dy faktorë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!