Në natën e sotme konkurruan gjithsej 19 shtete, dhe në finale do të kualifikohen 10 prej tyre. Shqiptarët nga diaspora…
Nga Rugova Dunisha Teatri Kombëtar është shndërruar këto ditë në qendër të debatit publik. Të shembet teatri e të ndërtohet…
Në kulmin e debatit, të prishet apo jo godina e teatrit, botohet kjo foto e kolektivit te Teatrit Kombetar,  40 vite…
Në një kohë kur çështja e Teatrit është kthyer në një luftë të vërtetë midis aktorëve dhe ministres Kumbaro, në…
Ahmet Pasha, afro 50 vjet më parë ishte pjesë e aktorëve të rinj në Teatrin kombëtar. Ishte me fat sepse…
Celine Dion, 1988 për Zvicrën. Toto Cutugno, 1990 për Italinë. Carola Häggkvist, 1991 për Suedinë. Linda Martin,  1992 për Irlandën.…
Në njërin nga esetë e librit “Rrugë pa krye” shpreheni: “Trauma e realizmit socialist është duke u tejkaluar me vështirësi,…
Aktori i madh Agim Qirjaqi ka 8 vjet që nuk jeton më, por kushdo që i dëgjoi dje fjalët e…
Nga historia e pjesëmarrjeve të Shqipërisë në Eurovizion Historia e pjesëmarrjeve të Shqipërisë në Eurovizion përsëritet me Linda Halimin. Përfaqësimi…
Sot është radha e kantautorit Eugent Bushpepa që të përfaëqsojë Shqipërinë në skenën e “Eurovision” në Lisbonë.  Me këngën “Mall”…
Një ditë e paharuar në atelienë e mjeshtrit të skulpturës Ferid Kola Nga Pjeter Logoreci Kush viziton atelienë e skulptorit…
Falë Aziza Shetagiç, ende ruhet tradita disa shekullore e grimimit apo makijazhit të vajzave të reja para martesës, e trashëguar…

Lajmet e fundit

Flakë të mëdha në Elbasan, digjen thuajse 2 Ha pyje

Aktualitet

Flakë të mëdha në Elbasan, digjen thuajse 2 Ha pyje

Është lokalizuar zjarri në Kodër Krastë të Elbasanit. Bashkia e Elbasanit ka reaguar në lidhje me flakët dhe i ka bërë thirrje autoriteteve për të kapur autorët e zjarrvënies. Shuarja e...

Lefter Maliqi: S’thonë kot kur drejton i keqi vendin e merr dreqi

Politikë

Lefter Maliqi: S’thonë kot kur drejton i keqi vendin e merr dreqi

Nga Lefter Maliqi S’thonë kot kur drejton i keqi vendin e merr dreqi. Fara e keqe do zhdukur shpejt. E kush na drejton?? Kryeministri i tepsisë, filxhanit, timonit, Romeos dhe Zhuljetës...

Masakron me thikë të dashurën, habit shqiptari: E bëra për dashurinë

Aktualitet

Masakron me thikë të dashurën, habit shqiptari: E bëra për dashurinë

Shqiptari që plagosi të dashurën e tij, ka dalë para dy ditësh në gjyq, ku ka treguar edhe motivin e krimit. 27 vjeçari, Roland Bushi qëlloi 11 herë me thikë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!