“Ditënetët e librit”, është festivali që do të mbahet në Muzeun Historik Kombëtar është ngjarja që mëton të bëjë bashkë…
U deshën 3 dekada që artisti Fabio Thaçi të vijë në vendlindje për të sjellë një cikël portretesh në të…
Qendra Kulturore e Fëmijëve në Elbasan ka gjetur një mënyrë origjinale për të ngjizur gjurmët e traditës që në moshë…
Këtë vit u përfol shumë për Eurovisionin dhe arsyeja ishte pjesëmarrja për herë të parë të 3 shqiptarëve. Shqipëria, me…
Është vendosur edhe për këtë sezon fituesi i këpucës së artë dhe golapritësi më i mirë. Mohamed Slah arrit që…
Me homazhe para busteve të veprimtarëve të kombit, rilindësit Rexhep Voka, poetit martir Sadudin Gjura dhe dëshmorit Xhemil Abdurahmani, në…
Kur flitet për filma të suksesshëm të sezonit, Hollivudi duket se është përqendruar në realizime kinematografike të guximshme dhe me…
E hëna e kësaj jave ishte pak më ndryshe nga tjerat, për atë grup aktorësh e regjisorësh që kanë vendosur…
Nga Flori Slatina Ku ka festë është Edi Rama. Ku ka ngjarje kulturore ndërkombëtare është ai, jo për Shqipërinë, por…
Eleni Foureira është këngëtarja që përfaqësoi Qipron në Eurovision 2018. Këngëtarja me origjinë shqiptare, ka lindur në qytetin e Fierit.…
Një person u ngjit në skenë në kohën kur po këndonte Surie nga Britania e Madhe dhe i rrëmbeu mikrofonin.…
Një incident ka ndodhur në skenë, dje pas mylljes së Eurovizionit, me kengetaren Netta Barzilai te Izraelit, pasi kjo e…

Lajmet e fundit

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Sport

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Revista franceze "France Football" ka zbuluar 30 lojtarët finalistë që do të garojnë për çmimin më të rëndësishëm individual "Topi i Artë" për vitin 2019. Befasia vjen nga fituesi në...

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Aktualitet

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Gazetari i emisionit satiriko-investigativ ‘Le Iene’, Taulant Kopliku i cili ishte në kampin Al-Hol në Siri ku edhe u publikua historia e Alvin Berishës, tha se vendi atje ishte një...

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Ekonomi

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Përfundimi i sezonit turistik dhe pagesat për dividentin nga kompanitë e mëdha, pas uljes së kësaj takse në 8%, kanë dhënë efektet e pritshme në tregun e këmbimit. Këta dy faktorë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!