Ishte shumë shumë afër fitores, por Eleni Foureira nuk ia doli dot kësaj here. Shqiptarja për Qipron këtë vit u mjaftuar…
Eugent Bushpepa ka bere nje prezantim te shkelqyer ne Lisbone. Pas votimit te pare te profesionisteve, ai zuri vendin e…
Kengetarja izraelite Neta fiton Eurovizionin me 529 pikë. Kjo fitore e kengetares vjen ne 70vjetorin e pavaresise se Izraelit. Kengetarja…
Një surprizë mjaft e këndshme e ka emocionuar pamasë Eugentin pak orë përpara finales së madhe. 45 persona nga 45…
Eurovision Song Contest është padyshim një ngjarjet muzikore më të vjetra në kontinent, që në historikun e saj ka përmbledhur…
Shqiptarët po përjetojnë ndjenja të forta të krenarisë kombëtare, pasi si rrallë në historinë e Eurovizionit në finale kanë fituar…
Dje është mbajtur nata e dytë gjysmëfinale e “Eurovision 2018”. Plot 18 shtete konkurruan gjatë natës së mbrëmshme, nga të…
Lasgush PoradeciKur nuk ndjehesh fare mirë,(Sepse shpirtin e ke plot),Ze këndon në vetësirëPa të derdhen pika lot.Pika lot, si pika…
Kur u ekspozua për të parën herë në Paris në 1917, femra nudo e Amedeo Modiglianit, Nu Couche, shkaktoi trazira…
SKP i bën thirrje Ramës e Ahmetajt: Kultura 1% të Buxhetit të Shtetit  SPK - Skena e Pavarur Kulturore i…
Nuk qenka e thënë që publiku artëdashës i Vlorës ta ndjekë shfaqjen “Senatori Fox”, edhe pse biletat i ka prerë…
Eugent Bushpepa ka bërë shqiponjën edhe me Ermal Metën. Të njëjtën gjë e bëri disa ditë më parë edhe me…

Lajmet e fundit

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Sport

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Revista franceze "France Football" ka zbuluar 30 lojtarët finalistë që do të garojnë për çmimin më të rëndësishëm individual "Topi i Artë" për vitin 2019. Befasia vjen nga fituesi në...

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Aktualitet

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Gazetari i emisionit satiriko-investigativ ‘Le Iene’, Taulant Kopliku i cili ishte në kampin Al-Hol në Siri ku edhe u publikua historia e Alvin Berishës, tha se vendi atje ishte një...

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Ekonomi

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Përfundimi i sezonit turistik dhe pagesat për dividentin nga kompanitë e mëdha, pas uljes së kësaj takse në 8%, kanë dhënë efektet e pritshme në tregun e këmbimit. Këta dy faktorë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!