Mes humorit dhe mesazheve të shumta, mbrëmjen e së martës u vendos në skenën e teatrit “Migjeni” në Shkodër komedia…
Mikelanxhelo, ndonëse ishte praktikuar që i ri që të pikturonte me dorën e djathtë, vazhdonte të përdorte të majtën në…
Ditarit të Anne Frank i janë publikuar edhe dy faqe të reja në përmbajtje të së cilave zbulohen mendimet e…
6.7 milionë dollar u shit sot në një ankand të Gjenevës diamanti historik i cili për 300 vjet kaloi nëpër…
Nga Mariama Diallo Njerëzit në qytetin e saj të lindjes në Los Anxhelos e kujtojnë aktoren Meghan Markle si një…
Së bashku me koncertin muzikës klasike “Belcanto Dolcino” një natë e mrekullueshme me Artistët të mrekullueshëm : Faleminderit New York…
Ata u takuan fare thjeshtësisht, një ditë në boulevardin Saint-Germain ku gëlonin artistët e kohës së luftës dhe të pasluftës.…
0 Sot është 91 vjetori i lindjes së aktorit të mirënjohur korçar, Koço Qendro (1927). Edhe pse ka lindur në…
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka vazhduar takimin e përjavshëm. Pas shfaqjes së një dokumentari në mbrojtje të teatrit, nuk…
Më 15 maj 1928, në një version të parë pa zë, ishte planifikuar “Plane Crazy”, i drejtuar nga Walt Disney…
 “Mbreti i Maskave” Guerrino Lovato ka mbërritur në Tiranë për të bërë të njohura 100 nga punimet e tij më…
Me para’ mund të blesh gjithçka, por jo të ardhmen dhe moralin, apo të shpëtosh nga ndërgjegjja. Ky është morali…

Lajmet e fundit

Horoskopi ditor, e premte 15 nëntor 2019

Horoskopi

Horoskopi ditor, e premte 15 nëntor 2019

Ky është horoskopi për ditën e premte 15 nëntor 2019 Dashi Mëngjesi i kësaj të premteje do të jetë shumë i dobishëm, ndërkohë që lodhja do të ndihet gjatë pasdites. Mund të...

Parashikimi i motit për sot, e premte, 15 nëntor 2019

Moti

Parashikimi i motit për sot, e premte, 15 nëntor 2019

Moti sot do të jetë me kthjellime dhe shtim të vranësirave deri në zonën Jugperëndimore. Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 8-10 m/sek në bregdet. Valëzimi do...

Shqipëri - Andorra, shënohet goli i parë

Sport

Shqipëri - Andorra, shënohet goli i parë

Vetëm 7 minuta lojë i kanë mjaftuar Shqipërisë që të kalojë në avantazh 1-0 në sfidën kundër Andorras e vlefshme për eliminatoret në Euro 2020. Ishte Bekim Balaj i cili gjen...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!