Rafael Alberti Një njeri ecën seriozPër të hyrë brenda.Hyn gojëkyçur.Del.Nëse lëviz gjethet bashkë me tokën,Nëse ngatërron trungjet e pemëve,Nëse s’do…
Gjatë edicionit të dytë të aktivitetit “South Outdoor Festival – Himara 2018”, organizuar nga GIZ këtë fundjavë në Vuno, Ministria…
IFPI publikoi raportin e përvitshëm me të dhënat për tregun muzikor botëror. Muzika dixhitale përfaqëson më shumë se gjysmën e…
Mehdi Frasheri   Sa her' shoh historin,Mehdi,e ndjejMe , Ty, vule e fytyre mori shteti,N'kufij t' Atdheut, misione te medhejImazhi…
Më 29 prill 1980 vdiq Sër Alfred Hiçkoku, producenti dhe regjisori i famshëm britanik i njohur për filmat e tij…
Pas dy dështimeve të këngëtarëve meshkuj në Eurovizion, Luis Ejlli e Frederik Ndoci, sikurse edhe dy dështimeve të çiftit Laço…
Konfuci ishte një mendimtar dhe filozof kinez, mësimet dhe filozofia e të cilit kanë influencuar në jetën dhe mënyrën e…
A2, kanali televiziv i lajmeve në partneritet ekskluziv me CNN, ka nisur zyrtarisht procesin e rekrutimit të stafit në Shqipëri.…
NGA AHMET PRENÇIE mbarova së lexuari librin tand të fundit, “Bekim i plisit të Moisiut”. S’kam fjalë për të thënë…
Muzeu i Artit Modern në Gjenevë dje prezantoi për vizitorët pikturën e Pikasos “The Mousquetaire Buste”, që pas blerjes së…
Lëvizjet feministe kanë bërë dhe vazhdojnë të bëjnë fushatë për të drejtat e grave, duke përfshirë  të drejtën për të…
Nga Mehmet ELEZI Një poezi e këtyre ditëve më nxiti për këtë shenim. Titulli: “Qeni i çartun”. Autor: Hamit Alia. Poezia…

Lajmet e fundit

Sulmi ndaj autobusit në Serbi, Pacolli i kërkon ndihmë BE-së

Bota Shqiptare

Sulmi ndaj autobusit në Serbi, Pacolli i kërkon ndihmë BE-së

Një autobus me targat e Shqipërisë, që i përkiste një agjencie kosovare është sulmuar mbrëmjen e djeshme në territorin e Serbisë. Autobusit i janë thyer xhamat, por nuk ka pasur...

Ushtarët francezë nuk i ndajnë sytë nga Melania, rrezaton me 650 dollarë fustan

Show-biz

Ushtarët francezë nuk i ndajnë sytë nga Melania, rrezaton me 650 dollarë fustan

Dy ushtarë francezë nuk mund të ndanin sytë nga Melania kur ajo mbërriti për samitin e tre ditor të G7 në Francë. Zonja e Parë dukej mahnitëse ndërsa u nis nga...

Kulturë

Buzëqeshje nga Shqipëria/ Potencialet turistike të Kukësit gjithnjë e më të kërkuara

 Kukësi po merr gjithnjë e më tepër vëmendjen e turistëve që po shfrytëzojnë potencialet e kësaj zone. Kryeministri Edi Rama solli në vëmendje atraksionet turistike të qarkut të Kukësit, ndërsa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!