Në njërin nga esetë e librit “Rrugë pa krye” shpreheni: “Trauma e realizmit socialist është duke u tejkaluar me vështirësi,…
Aktori i madh Agim Qirjaqi ka 8 vjet që nuk jeton më, por kushdo që i dëgjoi dje fjalët e…
Nga historia e pjesëmarrjeve të Shqipërisë në Eurovizion Historia e pjesëmarrjeve të Shqipërisë në Eurovizion përsëritet me Linda Halimin. Përfaqësimi…
Sot është radha e kantautorit Eugent Bushpepa që të përfaëqsojë Shqipërinë në skenën e “Eurovision” në Lisbonë.  Me këngën “Mall”…
Një ditë e paharuar në atelienë e mjeshtrit të skulpturës Ferid Kola Nga Pjeter Logoreci Kush viziton atelienë e skulptorit…
Falë Aziza Shetagiç, ende ruhet tradita disa shekullore e grimimit apo makijazhit të vajzave të reja para martesës, e trashëguar…
Sot është ditëlindja e aktores së shquar të teatrit e filmit, Edi Luarasi, aktorja që sakrifikoi gjithccka për të shoqin,…
Autoritetet egjiptiane përfunduan kërkimet e tyre për të gjetur "dhomën sekrete" në varrin e Tutankhamunit dhe dolën në përfundimin se…
Rikthehet Olta Daku pas suksesit  të muajit shkurt në Teatrin "Aleksandër Moisiu" dhe "Andon Zako Çajupi" dhe në  Teatrin Kombëtar…
Në Teatrin Aleksandër Moisiu në Durrës është shfaqur premiera “Komedia që shkon për dreq”.  Kjo shfaqje me regji të Driada…
Është e pazakontë që të lësh pallton dhe rrobat e trupit në garderobën e një muzeu dhe të dalësh nudo…
Nga Mehmet Elezi Shakja e bulevardit nuk është shakë? Domethënë nuk është qenushe, femra e qenit? Ose, duke përdorur disa…

Lajmet e fundit

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Sport

Modric jashtë listës për "Topin e Artë" 2019, njihuni me surprizat e garës për trofetë individual

Revista franceze "France Football" ka zbuluar 30 lojtarët finalistë që do të garojnë për çmimin më të rëndësishëm individual "Topi i Artë" për vitin 2019. Befasia vjen nga fituesi në...

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Aktualitet

E konfirmuar/ Alvin Berisha është ende në kampin Al-Hol

Gazetari i emisionit satiriko-investigativ ‘Le Iene’, Taulant Kopliku i cili ishte në kampin Al-Hol në Siri ku edhe u publikua historia e Alvin Berishës, tha se vendi atje ishte një...

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Ekonomi

Forcimi i euros. Ekspertët tregojnë shkaqet, humbësit dhe fituesit

Përfundimi i sezonit turistik dhe pagesat për dividentin nga kompanitë e mëdha, pas uljes së kësaj takse në 8%, kanë dhënë efektet e pritshme në tregun e këmbimit. Këta dy faktorë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!