Nga Flori SLATINA Këto ditë në shtypin shqiptar lexova me kërshëri një intervistë të fundit të Lekë Pervizit, mbi Kampin…
Dossier/Shqipëria në Eurovizion Pas suksesit që pati Anjeza Shahini në Eurovizionin e Stambollit, 2004, ku u rendit e shtata në…
Në gjendje tejet të mjerueshme dhe në pritje të shtetit shqiptar. Kjo që shihni në foto, është shtëpia dykatëshe e…
 “Hello, my name is Tirana”, një ekspozitë me 40 fotografi bardhë e zi që pasqyron historinë dhe kulturën e kryeqytetit…
 Dje u zhvillua takimi i shtatë në oborrin e Teatrit Kombëtar . Ndërkohë, artistët kan vendosur ta çojnë në një…
Dossier/Shqipëria në Eurovizion Anjeza Shahini, duhet të jetë vërtet e nderuar edhe me fat që ishte ajo e cila shkeli…
Nga Istref  HAXHILLARI U mbushën plot 146 vite nga lindja e Dr. Gjergj Pekmezit, i njohur si profesor i shqipes,…
Charlie Chaplin ishte 23 vjeç në 1916 kur ai ishte tashmë ylli i më shumë se pesëdhjetë filmave të shkurtër,…
Artistë të shumtë por dhe qytetarë po vijojnë protestën e radhës kundër prishjes së Teatrit Kombëtar. Në këtë takim kanë…
Sot është data 23 prill, e njohur si Dita Ndërkombëtare e Librit dhe e së Drejtës së Autorit. Lidhur me…
Ajo që e bëri domethënëse lidhjen e tij me Shqipërinë nuk është vetë dedikimi që ai i kushtoi vendit të…
Gondolat, varkat turistike në rrugët ujore të Venecias janë ikona romantike dhe simboli i qytetit italian. Të prodhuara për herë…

Lajmet e fundit

Një gur në Mars pagëzohet “Rolling Stones”

Teknologji

Një gur në Mars pagëzohet “Rolling Stones”

Fama e Rolling Stones, muzika e të cilëve për dekada ka patur përmasa globale në Tokë, tani shtrihet edhe më tej, në planete të tjera. Grupi ka zbarkuar në fakt në...

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Sport

Vuloset e ardhmja e Elseid Hysajt

Mbrojtësi i Kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj, ka qenë një nga emrat më të përfolur në merkaton verore, me interes nga klube të ndryshme, teksa ëm afër nga të gjithë duket...

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Show-biz

Domethënia e gurit të çmuar që Dua mori dhuratë nga i dashuri

Dua Lipa ka marrë një nga dhuratat më të veçanta në jetën e saj nga i dashuri Anwar Hadid. Dua Lipa mbushi dje plot 24 vjet dhe ishin të shumtë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!