Baleti Kombëtar i Kosovës, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës solli në skenë premierën “O moj Shqipëri”,…
Në ambientet e Kalasë së Tiranës u çel ekspozita “Lidhja e Prizrenit 1878-2019 mes dokumenteve të Arkivit Qendror Shtetëror”. Ekspozita…
  Prizreni ishte qytet i rregulluar me pallate, objekte pasunarësh e sundimtarësh, kisha paleokristiane, kisha katolike, por edhe kisha të…
“Ura me tri harqe” sjell në Tiranë performanca artistike të tre shollave të artit: Universitetit të Arteve, Fakultetit i Arteve…
Komedia e zezë "Presidentet" , që u ngjit më herët në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivogli” me interpretimin…
Steven Spielberg po shkruan një serial televiziv horror për ‘Quibi’ që do të shikohet vetëm natën, kur celularët do të…
 Ansambli i Këngëve dhe Valleve Qytetare Beratase prezantoi me sukses artin dhe kulturën e qytetit përgjatë dy netëve të Festivalit…
Jazz kompozitorja shqiptaro-zvicerane, Elina Duni ka sjell një tjetër performancë të shkëlqyer  Me paraqitjen e saj engjëllore e zërin magjik,…
I bashkon fati i dënimit gjatë diktaturës. Mirash Ivanaj ishte një prej intelektualëve shqiptarë që dha kontribut të madh për…
Korça ka çelur sezonin turistik me festivalin ndërkombëtar të karnavaleve. Për të 12 vit radhazi grupe nga Shqipëria, Rumania, Bosnje…
Dramaturgu Bashkim Kozeli shprehet se sot puna për teatrin nuk është si dikur. Ka shfaqje që kur vihen në skena…
Komedia “Nuk dëgjoj, nuk shikoj, nuk flas” vjen nesër në mbrëmje premierë në skenën e Teatrit Kombëtar Eksperimental “Kujtim Spahivgli”,…

Lajmet e fundit

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Globi

Gjykata nuk mjaftohet me burgim të përjetshëm për "El Chapon", i jep dhe 30 vjet plus

Gjykata e Nju Jorkut e dënoi udhëheqësin meksikan të rrjetit të drogës, Joaquin "El Chapo" Guzman, me burgim të përjetshëm, plus 30 vjet. Guzman, 62 vjeç, u shpall fajtor për dhjetë...

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Show-biz

“Mund të kishe sukses me filma për të rritur”/Pas fotos seksi, Olta Gixhari “ofendohet” nga komentuesi

Prej disa ditësh aktorja shqiptare Olta Gixhari poston foto në profilin e saj në Instagram nga pushimet e saj ku ka treguar dhe linjat seksi me bikini. Aktorja së fundmi ka...

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Sport

Vendosi rekord në Serinë A, futbollisti shqiptar i bashkohet zyrtarisht Lacios

Tashmë është zyrtare, Anxhelo Ndreca do të jetë pjesë e Lacios në sezonin e ardhshme. Ka qenë klubi kryeqytetas që nëpërmjet një komunikate zyrtare, ka njoftuar transferimin e 17-vjeçarit shqiptar...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!