E godet në kokë derisa vdes! Shqiptari vret në qeli bashkëvuajtësin grek

Premte, 12 Prill 2019 21:44

Një i burgosur shqiptar ka vrarë këtë mesditë në burgun e Trikalas në Greqi bashkëvuajtësin e tij grek.

Policia lokale ka shpërndarë këtë pasdite një njoftim ku thuhet se “autori e sulmoi viktimën për shkaqe që ende të paqarta”.

Trupi i 66 vjeçarit grek u gjet i vdekur në qelinë ku ai qëndronte së bashku me shqiptarin, i moshës 55 vjeçare. Përtej paqartësisë, media greke ka aluduar se shqiptari kishte probleme mendore dhe se gjatë kohës së qëndrimit në qeli me viktimën nuk ka patur asnjë debat. Shqiptari e ka goditur në kokë 63 vjeçarin derisa ky i fundit ka ndërruar jetë. 55 vjeçari kishte hyrë në mënyrë të paligjshme në Greqi dhe ishte dënuar me 8 muaj burgim, kohë të cilën e mbaronte pas disa ditës. Tanimë qëndrimi i tij në qeli detyrimisht do të zgjatet për një akuzë mjaft të rëndë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Bota Shqiptare

Haradinaj përballë sfidës “taksë”, ja çfarë do t’i kërkojë Merkel

Angela Merkel dhe Emanuel Macron do t’i kërkojnë kryeministrit Ramush Haradinaj heqjen e taksës, ndërsa kryeministrit Aleksander Vuçiç pushimin e fushatës kundër Kosovës, në mënyrë që të rifillojë dialogu mes...

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Kuriozitete

Shihni 10 fotot më të mira nga e gjithë bota, njëra i përket Shqipërisë

Njihuni me foto më të mira nga e gjithë bota përzgjedhur nga agjensitë ndërkombëtare. 1-Banorët e rajonit të Mendrisio të maskuar si personalitete biblike kryejnë procession e së enjtes së shenjtë...

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Sport

Tirana e Partizani duan vetëm fitore, edhe pse “i bëjnë nder” njëra-tjetrës

Java e 30-të e Kategorisë Superiore sjell duele ekstremesh, siç është ai ndërmjet Partizanit kryesues dhe Kastriotit që është në zonën e rënies nga kategoria. Të tilla janë edhe përballjet...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!