Shqiptari kapet me 800 mijë euro kokainë,ja ku e kishte fshehur

E Enjte, 04 July 2019 21:59

Një shqiptar banues në krahinën e Comos në Itali është arrestuar nga policia vendase nën akuzën e trafikut të drogës.

Shqiptari u arrestua pasi u gjet në posedimin e 6 kg kokainë e fshehur në një fund të dyfishtë në pjesën e kabinës së një Golfi i ndaluar për kontroll nga policia në dalje të Vipiteno, pranë kufirit të Brennerit, shkruajnë mediat italiane.

Shqiptarin e tradhtoi menjëherë gjendja e shqetësimit, por edhe fakti se nuk kishte shlyer taksa. Kontrolloet vijuan, derisa fundi i dyfishtë që mund të aktivizohej me një mekanizëm të posaçëm u zbulua.

foto galeri PreviousNext
Brenda në makinë kishte 6 kg kokainë të fshehur, që nëse do të shitej në treg do të kapte vlerën e 800 mijë eurove. Pas kësaj,shqiptari u prangos nën akuzën e trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike. Ai u dërgua në qeli në Bolzano.

Gjithashtu, atij ju gjetën edhe 2600 euro. Aij iu sekuestrua makina dhe telefoni celular.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Aktualitet

Franca kthen me 'charter' 29 azilkërkues, ndër ta edhe një familje me 5 anëtarë

Vijonë në Rinas, operacionet e përbashkëta të riatdhesimit të shtetasve shqiptarë të cilëve u është refuzuar azili në vendet e BE-së. Sot u kthyen 29 shtetas nga Franca, mes tyre edhe...

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Aktualitet

Jetëshkrimi/ Ja kush është Petraq Milo, kandidati i propozuar nga Presidenti për drejtimin e KLSH-së

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vendosur t’i propozojë  Kuvendit, Petraq Milon për kryetar të KLSH-së. Prof. Dok. Petraq Milo është një personalitet me një eksperiencë të jashtëzakonshme, brenda dhe jashtë...

Tre të rinj prangosen në Mirditë, ishin në kërkim

Aktualitet

Tre të rinj prangosen në Mirditë, ishin në kërkim

Prangosen 3 të rinj në Mirditë. Një 20-vjeçar dhe dy të tjerë nga 24 vjeç janë kapur nga policia pas goditjes me sende të forta të një 43-vjeçari në qytetin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!