Isa Mustafa mbledh partinë pas dorëheqjes së Haradinajt

Premte, 19 July 2019 21:57

Pas dorëheqjes së parevokueshme të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, kryetari i lidhjes demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka që prej oreës 19:30 ka mbledhur kryesinë e partisë së tij.

Lajmi për mbledhjen u bë i ditur nga vetë zyra e shtrypit të LDK-së.

“Sot (e premte), më datë 19 korrik 2019, në orën 19:30, në Selinë e LDK-së, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa mban takim me Kryesinë e LDK-së”, thuhet në njoftim.

Haradinaj njoftoi dorëheqjen e parevokueshme nga posti i kryeministrit pas ftesës që ka marrë për intervistim si i dyshuar nga Gjykata Speciale.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Këshilli në Shkodër, PD: Cirk i një qeverie të paligjshme, pushtet që s'ka për ta gëzuar!

Politikë

Këshilli në Shkodër, PD: Cirk i një qeverie të paligjshme, pushtet që s'ka për ta gëzuar!

Gazment Bardhi, Sekretari i Përgjithshëm i PD dha një deklaratë për mediat pas protestës që u zhvillua sot në Shkodër, ku qeveria konstituoi dhunshëm kundër vullnetit të shumicës së qytetarëve...

Rama mbush çantën me koncesione, shkel mbi shqiptarët

Politikë

Rama mbush çantën me koncesione, shkel mbi shqiptarët

Një karikaturë e Kosta Rakës,  cila tregon situatën ekonomike në vend, është bërë hit në rrjete sociale. Në këtë karikaturë, shihet kryeministri Edi Rama që në shpinë mban çantën e...

FOTOT/ Zhduken dy turiste në Alpet shqiptare, kush i shikon të njoftojë Policinë!

Aktualitet

FOTOT/ Zhduken dy turiste në Alpet shqiptare, kush i shikon të njoftojë Policinë!

Dy turiste janë zhdukur në Alpet shqiptare. Që prej datës 13 gusht nuk ka asnjë informacion në lidhje me një turiste gjermane dhe një polake. Shoqatat bjeshkatare të Kosovës dhe Shqipërisë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!