Ekzekutohet me armë zjarri i riu shqiptar, plagoset tjetri

E mërkurë, 14 August 2019 18:37

Dy shqiptarë, 30 dhe 31 vjeçë, janë qëlluar më armë zjarri mbrëmjen e djeshme në Gjermani dhe një prej tyre humbi jetën. Lajmin e bëjnë me dije mediat lokale, që raportojnë se ngjarja ka ndodhur në zonën e Vorsfelde në Wolfsburg.

Duke iu referuar një deklarate të përbashkët për mediat të policisë lokale dhe prokurorisë, mediat gjermane raportojnë se autoritetet u lajmëruan rreth orës 22. Pasi shkuan në vendngjarje, gjetën dy persona të shtrirë në rrugë, në gjendje të rëndë. Ata u transportuan në spital dhe njëri ndërroi jetë, ndërsa tjetri po merr mjekim në spitalin publik në Wolfsburg. Të dy kanë plagë të shkaktuara nga armë zjarri.

“BILD”, duke cituar dëshmitarë, raporton se ndaj shqiptarëve është qëlluar nga një makinë në lëvizje. “Dëgjova 6 të shtëna”, shprehet.

Identitetet e viktimës dhe të plagosurit nuk bëhen me dije.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Aktualitet

Majmunët “pushtojnë” Japoninë

Një ushtri e armatosur është formuar në një fshat japonez për të ndaluar ‘pushtimin’ e zonës nga majmunët dhe vjedhjen e të mbjellave. Më shumë se 30 vullnetarë në komunitetin malor...

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Bota Shqiptare

Operacion policor në Tetovë, sekuestrohen mbi 20 kg drogë

Policia sot rreth orës 17:00 ka filluar një operacion anti-drogë në Tetovë. Sipas informacioneve të para janë sekuestruar rreth 22 kg drogë. Operacioni është zhvilluar në bulevardin kryesor të qytetit...

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Aktualitet

Prej 10 ditësh i larguar nga banesa, Anglia në kërkim të adoleshentit shqiptar

Ky është Daniel Gjinaj, një adoleshent shqiptar me banim në Angli për të cilin nuk dihet asgjë prej më shumë se një jave. Policia thotë se Daniel Gjinaj është zhdukur nga...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!