Kapen 8 çekë me dron në stadiumin e Prishtinës, gati të valëvisnin 'Kosova është Serbi'!

Saturday, 07 September 2019 10:05

Policia e Kosovës ka arritur që të ndalojë tetë shtetas çek, të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin kishin planifikuar që të ngrinin një dron në stadiumin “Fadil Vokrri” me mbishkrimin “Kosova është Serbi”

Mirëpo falë vigjilencës së policëve kosovarë u bë e mundur kapja në flagrancë, si dhe janë konfiskuar dhe pajisjet që do të përdoreshin

Si pas raportimeve të policisë njëri nga të ndaluarit ka nënshtetësi serbe.

Ky është një sukses i madh i policisë së Kosovës pasi është parandaluar një provokim.

Ka pasur dhe një reagim nga futbollisti kosovarë Valon Berisha. Me anë të një postimi në rrjetet sociale Berisha i kujtonte tifozëve çek, se vetëm një flamur mund të valëvitet në stadiumet e Ballkanit.

Image

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!