Policia gjermane ndalon dasmorët shqiptarë, në makina gjenden gëzhoja, drogë dhe bomba tymuese

Saturday, 07 September 2019 21:34

Policia gjermane ka ndaluar në rrugët e qytetit të Hamburgut një autokolonë me makina shqiptarësh, të cilët po i drejtoheshin një dasme.

 

Media gjermane vë në dukje se gjatë kontrollit të këtyre makinave, janë gjetur bomba tymuese, marijuanë dhe madje edhe disa gëzhoja fishekësh.

 

Policia është vënë në lëvizje pasi në zonë janë dëgjuar zhurma, të ngjashme me ato të të shtënave të armëve. Me të shkuar në vendngjarje janë gjetur gëzhoja plumbash, por edhe drogë e bomba tymuese.

Policia deri më tani ende nuk ka dalë në konkluzion nëse fjala është për armë reale apo thjesht për armë jo-luftarake (frikësuese apo thjesht për zhurmë).

Autoritetet përgjegjëse kanë nisur hetimet intensive për dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Sport

Champions/ Napoli shemb kampionët, paqe në Dortmund-Barcelona

Mbrëmje e çmendur në Champions League, me rezultate të jashtëzakonshme anembanë kontinentit. Napoli ka befasuar kampionët në fuqi të Europës, teksa në “San Paolo” kanë dominuar Liverpulin me rezultatin 2-0...

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Aktualitet

Ekzekutimi i Santiago Malkos, kush janë 4 personat e shpallur në kërkim

Pas dëshmisë që i arrestuari i vetëm si dyshuar i përfshirë në vrasjen e Santiago Malkos ka dhënë para grupit hetimor, policia ka shpallur në kërkim të paktën 4 persona...

Kuriozitete

Fotografohet zebra e rrallë

Një zebër e rrallë e porsalindur është fotografuar në Rezervuarin “Maasai Mara Game” në Kenia. Kafsha me ngjyrë kafe dhe me pika të bardha vodhi vëmendjen e Antony Tira, i...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!