Kryeministri i ri i Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, ka nisur menjëherë punët e vrullshme për të çuar përpara vendin. Me të…
Qeveria italiane ka në plan të përdorë më shumë burime financiare në luftën e saj kundër emigrantëve që arrijnë me…
Një i burgosur shqiptar i vuri flakën shtresave të shtratit të tij në qelinë e burgut në San Gimignano (Siena,…
Një student kosovar është fituesi i konkursit ndërkombëtar të arkitekturës së zhvilluar në Itali. Rron Bexheti rrëmbeu çmimin e parë…
Ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, Behgjet Pacolli ka deklaruar se Kosova dhe Shqipëria po forcojnë bashkëpunimin…
Ky shqiptar 43 vjeçar rezulton ndër më të kërkuarit në Britani të Madhe. Policia Metropolitane e ka shpallur në kërkim…
Një grup trafikantësh të narkotikëve që vepronin në provincën e Massa Carrara ranë në prangat e policisë italiane. Atyre iu…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka pritur mëngjesin e sotëm kongresmenin amerikan, Eliot Engel. Takimi mes shefit të ekzekutivit kosovar…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim bilateral me kryeministren e Britanisë së Madhe, Theresa May, në kuadër…
Nga DW Të premten (05.07) përfundon Samiti i Poznanit me takime të shumta mes liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe homologëve…
Një shqiptar banues në krahinën e Comos në Itali është arrestuar nga policia vendase nën akuzën e trafikut të drogës.…
Zyrtarë të ministrisë së Jashtme të Kosovës thanë se do të refuzojnë çdo kërkesë të zyrtarëve të Serbisë për të…

Lajmet e fundit

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Politikë

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Partia Lëvizja e Legalitetit përmes një deklarate sot komenton zhvillimet politike në vend si dhe ndalet tek kriza që ka mbërthyer vendin. Në deklaratën shpërndarë për mediat kreu i PLL...

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Globi

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, hodhi poshtë pretendimet se partia e tij populiste është përpjekur të marrë financime të fshehta nga Rusia. Ai ndërkohë ka shtuar komentet në mbrojtje të...

Katër të arrestuar në Tiranë për rrëmbim personi, plagosje dhe përndjekje

Kronikë

Katër të arrestuar në Tiranë për rrëmbim personi, plagosje dhe përndjekje

Katër persona kanë rënë në prangat e policisë së komisariatit numër 2 në kryeqytet për vepra të ndryshme penale. Policia shtetasit F. M., 35 vjeç dhe S. M., 19 vjeç...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!