Kuvendi i Jashtëzakonshëm i Partisë Socialdemokrate zgjodhi me shumicë votash kryetarin e saj Shpend Ahmeti, nënkryetarin Visar Ymeri dhe sekretaren…
Një takim në mes të Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit dhe kancelares gjermane Angela Merkel në Berlin përfundoi duke mos…
Kryetari i Kosovës, Hashim Thaçi, promovoi të martën, më 8 maj, në Berlin qëndrimin e Kosovës në prag të samitit…
Ambasadori i Shqipërisë në Austri, z. Roland Bimo dhe Ambasadori i Shqipërisë pranë OSBE dhe Organizatave Ndërkombëtare në Vjenë, z.…
Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim do të mbështesë Kosovën në nxitjen e rinovimit urban, në mënyrë që të përmirësohet…
Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim do të mbështesë Kosovën në nxitjen e rinovimit urban, në mënyrë që të përmirësohet…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se akti i autoriteteve serbe për të mos i lejuar karateistët kosovarë të…
Policia serbe nuk i ka lejuar karateistët kosovarë të hyjnë në Serbi mëngjesin e sotëm. Ata po udhëtonin për të…
Udhëheqës të institucioneve në Kosovë thanë sot se integrimi në Bashkimin Evropian është përparësi kombëtare ndërsa u shprehen të vendosur…
Një autobus ka shpërthyer në qendër të kryeqytetit Italian, Romë. Ende nuk dihen shkaqet e këtij shpërthimi ku për fat…
Nga Florian Schmitz Grindjes për emrin midis Greqisë dhe Maqedonisë nuk po i duket fundi. Konflikti është kryesisht ideologjik. Një…
Kryetari i PDK-së Kadri Veseli pas përfundimit të tryezës tha se janë pesë temat e para që janë trajtuar të…

Lajmet e fundit

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Sport

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Partizani dhe Kukësi do të pëballen midis tyre në finalen e Superkupës së Shqipërisë ditën e sotme, në stadiumin “Elbasan Arena”. Të dyja ekipet, vijnë me trajnerë të rinj nga...

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Aktualitet

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Një shtetas nga Kosova vrau me thikë kuzhine ish-gruan e tij dhe partnerin e saj. Krimi makabër ndodhi ditën e sotme në qytetin e Saurleandit. Viktimat humbën jetën si pasojë e...

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Politikë

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Shkodra vazhdon të jetë në qendër të situatës politike në vend. Pas dorëheqje së Valdrin Pjetrit si kandidat për kryebashkiak, sepse është i arrestuar, dënuar dhe dëbuar nga Italia, Edi...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!