Gazetari Berat Buzhala, i ftuar në “Të Paekspozuarit” u shpreh se ndikimi turk në Kosovë është më ndryshe se në…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, është takuar me drejtorin e Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-s në Kosovë (NALT), gjeneral…
Ballkani është kufiri i ri i Bashkimit Evropian, një territor që ka qenë gjithmonë një vend takimi dhe përplasjesh mes…
Mbrëmjen e sotme do të mësohen edhe emrat e anëtareve të tjerë të qeverisë Zaev. Mbrëmë Zaev ka zhvilluar një…
Fusha të tëra me marijuanë do të fillojnë të kultivohen në Maqedoni. Lajmi është dhënë nga rrjeti investigativ “Birn”, sipas…
Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovës, Greg Delawie, ka reaguar pas vendimit të Serbisë për ndalimin e…
Një bari 45-vjeçar me origjinë nga Sardenja dhe me banim në Arezzo është autori i dyshuar i vrasjes së një…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka zhvilluar një takim pune me ministrin e Shëndetësisë, Uran Ismaili. Haradinaj ka thënë se…
Një bandë trafikantësh është shkatërruar nga policia e Romës, duke çuar në arrestimin e 10 personave mes tyre edhe një…
Vuçiç e ka kuptuar tashmë se çështja e Kosovës dhe njohja e saj është tashmë një kusht i rëndësishëm për…
Zëvendëspresidenti i Parlamentit Evropian, Rainer Wieland, tha se në Parlamentin Evropian nuk ka ardhur ndonjë dokument për t’u votuar për…
Lajmet për përfshirjen e shqiptarëve në trafikun ndërkombëtar të drogës nuk kanë të mbaruar. Së fundmi, një rrjet ndërkombëtar i…

Lajmet e fundit

Aksident në qendër Beratit. Motorri godet gruan 43-vjeçare, të dy në gjendje të rëndë

Aktualitet

Aksident në qendër Beratit. Motorri godet gruan 43-vjeçare, të dy në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në qendër të qytetit,në rrugën që të çon drejt Stadiumit "Tomorri",rreth 300 metra larg Drejtorisë së Policisë Berat. Një motorr,duke ecur...

Champions sjell sot të tjera sfida magjike, në fushë zbret Ronaldo

Sport

Champions sjell sot të tjera sfida magjike, në fushë zbret Ronaldo

Mbrëmja e së martës dha vetëm një shijim të asaj që duhet të presim nga edicioni i ri i Champions League, që zbret sërish sot në fushën e lojës me...

“Streha mes reve” në Gjermani, pritet me interesin e publikut

Kulturë

“Streha mes reve” në Gjermani, pritet me interesin e publikut

Filmi “Streha mes reve” me skenar dhe regji nga Robert Budina është përcjellë me interesin e publikut në disa qytete të Gjermanisë, ku po shfaqet. Sipas faqes zyrtare të filmit...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!