Në Kosovë, këtë javë pritet të qëndrojë një delegacion i Bashkimit Evropian. Detyra e tij do të jetë të vlerësojë…
Dje në orën 19:30 të shtëna armësh janë dëgjuar në rrugën ‘Isa Kastrati’ në Prishtinë, afër ‘Parkut të Qytetit’.  Policia…
Komandanti i Stacionit Policor në Dibër, i emëruar para disa ditëve, Argëtim Vojnika sot ne zyrën e tij priti, si…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj thotë se ishte dhe është i gatshëm të jap dorëheqje. Haradinaj tha se ky incident…
Ka përfunduar kërkimi në lumin Lepenc për të vazhduar nesër për dy policët e zhdukur ditë më parë. Deri me…
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviç, dhe ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç, janë përfshirë në një luftë deklaratash kundër njëra tjetrës,…
Në Kosovë gjatë kësaj jave do të qëndrojë një delegacion i Bashkimit Evropian për të marrë të dhëna rreth zbatimit…
Diskutimi rreth ndryshimeve në Ligjin për shërbime mediatike audio dhe audiovizuale është shtyrë për të tretën herë radhazi. Shkak ka…
Një autobus me udhëtarë nga Kosova që ishte duke udhëtuar në Serbi, ka pësuar aksident dhe si pasojë, të paktën…
Maqedonia është një shtet ku punësimet bëhen në bazë të librezës partiake dhe jo sipas meritokracisë, një shtet ku administratorët…
Edhe pse kanë kaluar katër ditë ende nuk dihet fati i policëve të humbur në Kosovë. Ndërkohë policia e Kosovës bën…
2 Maji shënon plot  19 vite që nga vrasja e 116 civilëve të pafajshëm nga forcat serbe. Sot e asaj dite…

Lajmet e fundit

Kulturë

Buzëqeshje nga Shqipëria/ Potencialet turistike të Kukësit gjithnjë e më të kërkuara

 Kukësi po merr gjithnjë e më tepër vëmendjen e turistëve që po shfrytëzojnë potencialet e kësaj zone. Kryeministri Edi Rama solli në vëmendje atraksionet turistike të qarkut të Kukësit, ndërsa...

Vrasja e 26 vjeçarit Çelaj, zabardhet dëshmia e dy punëtorëve, çfarë ndodhi në vilë....

Aktualitet

Vrasja e 26 vjeçarit Çelaj, zabardhet dëshmia e dy punëtorëve, çfarë ndodhi në vilë....

Dy prej punëtorëve në vilën e familjes Kusi ku u vra tre ditë më parë 26 vjeçarit Indrit Çelaj kanë zbardhur detaje se si një vrimë për shkarkimin e tubit...

Panik në Theth, qëllon me kallashnikov në ajër, prangoset 24 - vjeçari

Aktualitet

Panik në Theth, qëllon me kallashnikov në ajër, prangoset 24 - vjeçari

Ka qëlluar me armë zjarri automatik në ajër, kapet në flagrancë nga Policia e Shkodrës, së bashku me armën kallashnikov, me një krehër me fishekë. Ja njoftimi i plotë i Policisë: Telefonata...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!