Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka takuar sot kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev. Kurti përmes një shkrimi…
Kryeministri ende në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ka bërë një thirrje të fortë Serbisë, duke i kërkuar të…
Shtetet e Bashkuara të Amerikës mbajnë zgjedhjet lokale në datën 5 nëntor. Mes kandidateve për këshillat bashkiakë ka edhe shqiptarë…
Pas publikimit të medieve italiane për një sulm terrorist të ngjashëm me atë Teatrit Bataclan në Francë, ka reaguar njëri…
Shqipëria renditet e gjashta ndër vendet me normën më të lartë të vjedhjeve në Europë. Sipas përllogaritjeve të Monitor dhe…
Ministria britanike e Drejtësisë ka publikuar statistikat për personat që po vuajnë dënimet në burgjet e vendit në fund të…
Kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj, i është rikthyer sërish idesë së ndarjes së Kosovës, ndërsa nuk harron të…
Janë të shumtë shqiptarët e suksesshëm që kanë shkëlqyer edhe përtej kufijve. Gazeta ‘The Washington Post’, i ka kushtuar një…
Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se do ta përkrah Albin Kurtin nëse ai do të punojë…
Javën tjetër pritet që Lëvizja Vetëvendosje (LVV) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) të finaliziojnë programin qeverisë, pas një varg…
Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Citaku, është dukë marrë pjesë në seancën e sotme të Këshillit të Sigurimit të…
Nga Skënder MULLIQI Kësaj radhe qytetarët votuan shume me ndryshe. Nuk i votuan më ata që I mashtruan. Votuesit u…

Lajmet e fundit

Kajmaku kërkesë nga arratia, Ja çfarë ka dorëzuar avokati në Gjykatën e Apelit…

Politikë

Kajmaku kërkesë nga arratia, Ja çfarë ka dorëzuar avokati në Gjykatën e Apelit…

Kajmaku ka apeluar masën e sigurisë “Arrest me burg”, që ka dhënë ndaj tij në mungesë më 11 nëntor Gjykata e Tiranës. Burimet thanë se avokati i Agim Kajmakut ka dorëzuar...

Zbulohen problemet shëndetësore të Vuçiç, opozita: Të shtrohej në spital tjetër

Politikë

Zbulohen problemet shëndetësore të Vuçiç, opozita: Të shtrohej në spital tjetër

Ministria e Shëndetësisë në Serbi sqaroi të dielën se presidenti Aleksandar Vuçiç është shtruar në spital për shkak se ai ka probleme kronike minore me zemrën. Situata u përkeqësua të...

Ndeshja Shqipëri-Francë, policia ‘blindon’ Air Albania, në terren 800 efektivë

Aktualitet

Ndeshja Shqipëri-Francë, policia ‘blindon’ Air Albania, në terren 800 efektivë

Kur e gjithë vëmendja do të ndalet sot tek “Air Albania” ku kombëtarja shqiptare do të përballet me Francën, Policia e Shtetit ka marrë një sërë masash duke ‘blinduar’ stadiumin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!