Në përfundim të seancës për Kosovën në Kombet e Bashkuara të hënën, Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiç i është…
Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizitojnë Kosovën në 20 vjetorin e çlirimit të saj. Këshilli Organizativ për shënimin e 20-vjetorit…
Hynin në shtëpitë luksoze në Greqi, por veçanërisht kishin “qejf” të vidhnin banesat e futbollistëve. Policia greke ka shkatërruar bandën…
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj njoftoi sot se pati një takim të ngrohtë me Sekretarin e shtetit të Vatikanit, Kardinalin…
Ish-Presidenti amerikan, Bill Clinton po vjen në Kosovë. Tashmë kjo vizitë është konfirmuar edhe nga Këshilli Organizativ për Shënimin e…
Jim Belushi është një nga aktorët me famë ndërkombëtare rrënjët e të cilit janë shqiptare. Ai është shprehur gjithnjë krenar…
Ka përfunduar takimi i kryeminsitrit të Kosovës, Ramush Haradinaj e kancelares gjermane Angela Merkel, raporton Gazeta Express. Përmes një shkrimi…
Ambasadorja e Kosovës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Vlora Çitaku ka dënuar aktin e kryedimplomatit të Serbisë, Ivica Daçiç,…
Kryeministri kosovar para nisjes për në Berlin tha se “Gjermania vazhdon të jetë një ndër partnerët kryesorë të Kosovës dhe…
Prokuroria speciale në Maqedoni ka urdhëruar hetimin e përgjimeve të publikuara në rrjetet sociale nga një person me pseudonimin “El…
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka arritur në Gjermani, derisa aty është pritur me ceremoni ushtarake. I pari i Qeverisë…
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj do të udhëtojë drejt Berlinit, ku do të takohet ditën e nesërme me kancelaren gjermane…

Lajmet e fundit

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Politikë

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Partia Lëvizja e Legalitetit përmes një deklarate sot komenton zhvillimet politike në vend si dhe ndalet tek kriza që ka mbërthyer vendin. Në deklaratën shpërndarë për mediat kreu i PLL...

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Globi

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, hodhi poshtë pretendimet se partia e tij populiste është përpjekur të marrë financime të fshehta nga Rusia. Ai ndërkohë ka shtuar komentet në mbrojtje të...

Katër të arrestuar në Tiranë për rrëmbim personi, plagosje dhe përndjekje

Kronikë

Katër të arrestuar në Tiranë për rrëmbim personi, plagosje dhe përndjekje

Katër persona kanë rënë në prangat e policisë së komisariatit numër 2 në kryeqytet për vepra të ndryshme penale. Policia shtetasit F. M., 35 vjeç dhe S. M., 19 vjeç...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!