Mbyllje të kufirit për një ditë. Kështu ka paralajmëruar klubi i prodhuesve të Kosovës në rast se Shqipëria nuk i…
Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Mathew Palmer, tha se Shtetet e Bashkuara nuk kërkojnë një afat të caktuar për…
Dy shqiptarë, një burrë dhe një grua të moshës 35 dhe 34 vjeç, janë arrestuar si pjesë e një grupi…
Mediat italiane shkruajnë për një shqiptar të “çmendur”. Pasi u dëbua nga Italia drejt Francës për shkak se kishte kaluar…
Shoqata Italo-arbëreshe Pro Kosovo, e cila është krijuar në fillim të viteve 90 në palermo të Italisë, me misionin për…
Kryeministri i  Kosovës, Ramush Haradinaj në festat e Bajramit e ka bërë traditë që t’i shpërndajë ëmbëlsira policëve. Një veprim…
Ministri serb i Punëve të Jashtme, Ivica Daçiç, ka konfirmuar ambiciet e Serbisë për ndarjen e Kosovës, duke thënë se…
Kryeministri italian, Giuseppe Conte, u shpreh sot i gatshëm që të dorëhiqet nëse “Lega Nord” e Matteo Salvinit dhe Lëvizja…
Arrestohet shqiptari i dytë nga katër që u arratisën nga Drejtoria e Transferimit të Petros Rallis në Athinë mëngjesin e…
Ish-kryeministri i Maqedonisë së Veriut Nikolla Gruevski ka hequr dorë nga mandati i deputetit, nga Budapesti ku është strehuar. Gjykata…
Policia italiane tha se goditi një rrjet shqiptaro italian të dyshuar për trafikim të sasive të mëdha të marijuanës nga…
Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës e ka mbështetur aksionin e Policisë së Kosovës në veri të Mitrovicës. Në…

Lajmet e fundit

Aksidenti në Elbasan/ Të plagosurit rëndë, me urgjencë drejt Tiranës

Kronikë

Aksidenti në Elbasan/ Të plagosurit rëndë, me urgjencë drejt Tiranës

Dy të plagosurit e aksidentit në Paper të Elbasanit, që mbetën të bllokuar në mjet, janë transportuar drejt spitalit të Traumës në kryeqytet, për ndihmë mjekësore të specializuar. Burime policore thanë...

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Politikë

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Partia Lëvizja e Legalitetit përmes një deklarate sot komenton zhvillimet politike në vend si dhe ndalet tek kriza që ka mbërthyer vendin. Në deklaratën shpërndarë për mediat kreu i PLL...

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Globi

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, hodhi poshtë pretendimet se partia e tij populiste është përpjekur të marrë financime të fshehta nga Rusia. Ai ndërkohë ka shtuar komentet në mbrojtje të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!