Përveç krerëve të Bosnje e Hercegovinës dhe Malit të Zi, ashpër kundër idesë së Hashim Thaçit dhe Aleksander Vuçiqit për…
Në përvjetorin e 20-të të çlirimit dhe hyrjes së trupave të NATO-s në Kosovë pritet të marrin pjesë personalitete të…
Edhe pse ishte krejt e qartë se Hashim Thaçi kishte zgjedh në të njëjtën orë dhe ditë një nga TV-të…
Në orët e pasdites së sotme, Policia e Kosovës ka arrestuar edhe dy zyrtarë policorë, njërin në Jarinje (pikë kalimin…
Misioni i Kombeve të Bashkuara në Kosovë (UNMIK) nuk e komenton kërkesën e autoriteteve të Kosovës për heqjen e imunitetit…
Inspektorati Policor i Kosovës (IPK) sot në orët e pasdites ka arrestuar edhe një zyrtare policore në Zubin Potok. Arrestimi…
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç është tërhequr nga deklaratat që bëri ditën  djeshme për sa i përket arrestimeve në veri…
Kuvendi i Serbisë ka miratuar raportin për Kosovën të cilin e ka përpiluar zyra për Kosovën në Qeverinë e Serbisë.…
Aleksandër Vuçiç gjatë seancës së djeshme në Kuvendin e Serbisë ka thënë se nuk dëshiron ta zbulojë planin e tij…
Policia e Kosovës po zhvillon sot një operacion në disa rajone të ndryshme të veriut të Kosovës, përfshirë komunat Zveçan,…
Kryeministri Ramush Haradinaj, përmes një statusi në Facebook, reagoi sërish ndaj operacionit policor në veri. Haradinaj shkroi se krimi i…
Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka publikuar një mesazh në rrjetet sociale për të qartësuar situatën që është krijuar mëngjesin…

Lajmet e fundit

Aksidenti në Elbasan/ Të plagosurit rëndë, me urgjencë drejt Tiranës

Kronikë

Aksidenti në Elbasan/ Të plagosurit rëndë, me urgjencë drejt Tiranës

Dy të plagosurit e aksidentit në Paper të Elbasanit, që mbetën të bllokuar në mjet, janë transportuar drejt spitalit të Traumës në kryeqytet, për ndihmë mjekësore të specializuar. Burime policore thanë...

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Politikë

Kriza, reagon PLL, Shpëtim Axhami: S’ka rëndësi data e zgjedhjeve, por standardet dhe pa Ramën kryeministër

Partia Lëvizja e Legalitetit përmes një deklarate sot komenton zhvillimet politike në vend si dhe ndalet tek kriza që ka mbërthyer vendin. Në deklaratën shpërndarë për mediat kreu i PLL...

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Globi

Salvini: Nuk kemi marrë financime të fshehta nga Rusia

Zëvendëskryeministri i Italisë, Matteo Salvini, hodhi poshtë pretendimet se partia e tij populiste është përpjekur të marrë financime të fshehta nga Rusia. Ai ndërkohë ka shtuar komentet në mbrojtje të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!