Jo punime në mes të vitit, prindër dhe fëmijë kundër ndërhyrjes në shkollën "Gustav Mayer"

E mërkurë, 13 February 2019 22:42

Rikonstruksioni i shkollës 9-vjeçare "Gustav Mayer" në mes të vitit arsimor ka ngritur në protestë prindër dhe fëmijë.

Zhvendosja e mësimit në dy shkolla të tjera është konsideruar e papranueshme prej tyre ndaj kanë paralajmëruar bojkotin e mësimit.

"Ne si prindër kundërshtojmë zhvendosjen e mësimdhënies në mes të vitit mësimor. Ditët në vazhdim do të përshkallëzojmë qëndrimin tonë në lidhje me zhvendosjen.Nuk do ta pranojmë.Mësimi nuk do të zhvillohet nesër".

Largësia e shkollës nga vendi i banimit për prindërit përbën një rrezik për fëmijët.

"Edhe koha, edhe moti, edhe kushtet e sëmundjeve. Llogarite, një prindi ti shkoja fëmija te "Naim Frashëri", një fëmijë te "Drita Pelingu".

Prindërit shprehen se kanë nënshkruar një peticion që do ti drejtohet Bashkisë për shtyrjen e investimeve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Luan Rama për dorëheqjen e Haradinajt: Akt civil prej burri shteti

Politikë

Luan Rama për dorëheqjen e Haradinajt: Akt civil prej burri shteti

Luan Rama e ka quajtur peshë dinjiteti dorëheqjen e Ramush Haradinajt. Sipas Ramës, Haradinaj ka bërë një akt prej burri shteti i duke i mësuar të gjithve se sa vlerë ka...

Limaj: Intervistimi i Haradinajt, ftesë e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë

Bota Shqiptare

Limaj: Intervistimi i Haradinajt, ftesë e padrejtë nga një gjykatë e padrejtë

“Ftesa për intervistë nga Gjykata Speciale në cilësinë e të dyshuarit për kryeministrin e Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj është një ftesë e padrejtë, nga një gjykatë e padrejtë”,- kështu...

Nuk përmbahet Ingrit Gjoni/ Surprizon ndjekësit me foton e fundit

Show-biz

Nuk përmbahet Ingrit Gjoni/ Surprizon ndjekësit me foton e fundit

Këngëtarja Ingrit Gjoni i ka befasuar të gjithë ndjekësit e saj me foton e fundit. Para disa orësh këngëtarja ka publikuar një foto ku shfaqet nudo, teksa ka hedhur mbi...

Sondazh

Nothing found!