Jo punime në mes të vitit, prindër dhe fëmijë kundër ndërhyrjes në shkollën "Gustav Mayer"

E mërkurë, 13 February 2019 22:42

Rikonstruksioni i shkollës 9-vjeçare "Gustav Mayer" në mes të vitit arsimor ka ngritur në protestë prindër dhe fëmijë.

Zhvendosja e mësimit në dy shkolla të tjera është konsideruar e papranueshme prej tyre ndaj kanë paralajmëruar bojkotin e mësimit.

"Ne si prindër kundërshtojmë zhvendosjen e mësimdhënies në mes të vitit mësimor. Ditët në vazhdim do të përshkallëzojmë qëndrimin tonë në lidhje me zhvendosjen.Nuk do ta pranojmë.Mësimi nuk do të zhvillohet nesër".

Largësia e shkollës nga vendi i banimit për prindërit përbën një rrezik për fëmijët.

"Edhe koha, edhe moti, edhe kushtet e sëmundjeve. Llogarite, një prindi ti shkoja fëmija te "Naim Frashëri", një fëmijë te "Drita Pelingu".

Prindërit shprehen se kanë nënshkruar një peticion që do ti drejtohet Bashkisë për shtyrjen e investimeve.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

PD padi Gjonçajt, falsifikoi shkresën për partinë e Patozit

Politikë

PD padi Gjonçajt, falsifikoi shkresën për partinë e Patozit

Pjesëmarrja e Bindjes Demokratike në zgjedhjet vendore të 30 qershorit ka hapur edhe një betejë të ashpër me Partinë Demokratike, e cila e akuzon forcën e re të ish-nënkryetarit të...

Lorena Alia, vajza e talentuar dibrane, pasionet e maturantes ekselente...

Kulturë

Lorena Alia, vajza e talentuar dibrane, pasionet e maturantes ekselente...

Dibra kohët e fundit po bëhet vazhdimisht prodhuese e madhe e talenteve dhe të rinjve që kanë pasione dhe që i ndjekin ato. Fushat janë të ndryshme ku këto të...

FOTO/ Ironia me gjendjen e rrugëve të Shqipërisë: ‘Faleminderit Rilindje’

Aktualitet

FOTO/ Ironia me gjendjen e rrugëve të Shqipërisë: ‘Faleminderit Rilindje’

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar një foto të gjëndjes së rrugës nacionale Burrel Dibër. Berisha nuk ka bërë komente por është mjaftuar me foton e cila në të vërtetë tregon shumë. Aty duket...

Sondazh

Nothing found!