Parashikimi i motit, e martë 2 prill 2019

Tuesday, 02 Prill 2019 08:09

Orët e para të ditës do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të dukshme paraqiten në Ekstremet Veri dhe jug të territorit.

Ndërsa pasditja sjellë shtim të vranësirave dhe pritet që në pjesën më të madhe të vendit të kemi reshje shiu.

Gjatë natës kemi pauzë të reshjeve por vranësirat do të jenë dominante. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por rënie të lehtë sjell mesdita duke luhatur vlerat ditore nga 5°C në zonat malore deri në 24°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë.

moti

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Konservatorët sigurojnë edhe një mandat në Poloni

Globi

Konservatorët sigurojnë edhe një mandat në Poloni

Partia konservatore në pushtet, Ligji dhe Drejtësia, është fituese e shumicës në zgjedhjet parlamentare të së dielës në Poloni, duke siguruar kësisoj edhe një mandat katërvjeçar për të vazhduar reformat...

Dënohen me burgim 9 udhëheqës të Katalonjës

Globi

Dënohen me burgim 9 udhëheqës të Katalonjës

Gjykata e Lartë spanjolle i dënoi me nga 9 deri në 13 vjet heqje lirie 9 udhëheqës rë Katalonjës për rolin e tyre në përpjekjet për pavarësinë e rajonit në...

Kosovë: Autoritetet po hetojnë shkaqet e ndërprerjes së verifikimit të votave nga Serbia

Bota Shqiptare

Kosovë: Autoritetet po hetojnë shkaqet e ndërprerjes së verifikimit të votave nga Serbia

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, u bëri thirrje të hënën institucioneve të sigurisë që të hetojnë dhe të zbardhin dyshimet për, siç thuhet, helmimin e personelit të Komisionit Qendror të...

Sondazh

Nothing found!