Parashikimi i motit, e hënë 8 prill 2019

Hënë, 08 Prill 2019 08:20

Mbetemi nën dominimin e kthjellimeve dhe vranësirave të dendura deri në mesditë, të cilat herë pas here do të gjenerojnë rrebeshe afatshkurtër shiu.

Ndërsa pjesa e dytë e ditës sjell përmirësim të kushteve atmosferike duke bërë që kthjellime dhe vranësira të lehta të dominojnë në pjesën më të madhe të vendit.

Përjashtim bëjnë Jugperëndimi dhe Veriu, ku reshjet mbeten prezente.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen në të dy vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga 3°C mëngjesi në zonat malore deri në 21 °C mesdita në zonat e ulëta dhe bregdet.

Era do fryjë mesatare në tokë por e fortë në det, me shpejtësi 45-50 km/h nga drejtimi perëndimor-veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 4-5 ballë.

moti 4

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Pse nuk u ule tek vendi i VIP-ave?” Albin Kurti i jep tifozit përgjigjen epike

Bota Shqiptare

“Pse nuk u ule tek vendi i VIP-ave?” Albin Kurti i jep tifozit përgjigjen epike

Në një video që po bën xhiron e rrjetit kryeministri i ri i Kosovës Albin Kurti është filmuar në tribunat e stadiumit “Fadil Vokrri” kur po zhvillohej ndeshja Kosovë –...

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Show-biz

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Rihana është një prej këngëtareve me famë botërore, që ka botuar dhe nxjerrë në treg librin e saj autobiografik. Por ky libër ka të përfshirë plotë 1,050 fotografi të Rihanës, ku...

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Sport

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Revista prestigjioze franceze “France Football” do ta publikojë sot pasdite listën me kandidatët për Topin e Artë 2019, me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon që do ta vazhdojë rivalitetin për...

Sondazh

Nothing found!