Parashikimi i motit, e hënë 29 prill 2019

Hënë, 29 Prill 2019 08:05

Zonat e ulta do të vijojnë të mbeten nën dominimi e motit të kthjellët, ndërsa zonat përgjatë kufirit lindor paraqiten me vranësira kalimtare. Mesdita do të sjellë shtim të vranësirave në veri dhe zonat lindore duke gjeneruar shira të pakët. Por mbrëmja rikthen sërish kthjellimet në të gjithë vendin. Temperaturat e ajrit mbeten kostante në mëngjes, por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 7°C deri në 24°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugor- Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Kulturë

Fillon edicioni i nëntë i Green Fest

Nga dje deri më 26 korrik në qytetin e Mitrovicës, për vitin e nëntë me radhë organizohet Festivali Green. Ky edicion organizohet nën temën “Për nënën natyrë” duke vënë në spikamë...

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Kulturë

Mbyllet edicioni i 11 i Festivalit PriFest, Irena Cahani dhe Arben Bajraktaraj shpallen aktorja dhe aktori më i mirë

Dje në ceremoninë përmbyllëse të edicionit të 11-të të PriFest, janë ndarë çmimet në kategoritë kryesore për filmat pjesëmarrës. ku çmimi për aktorën dhe aktorin më të mirë, u dhuruan...

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Kulturë

Mbyllet edicioni i 10-të i Anibarit, këta janë fituesit

Edicioni i dhjetë i Festivalit Ndërkombëtarë të Filmit të Animuar - “Anibar”, është mbyllur sonte. Ai është mbajtur nga 15 - 21 korrik në qytetin e Pejës, transmeton Koha.net.   Në këtë...

Sondazh

Nothing found!