Parashikimi i motit, e shtunë 4 maj 2019

Saturday, 04 May 2019 09:08

Paraditja paraqitet në kushtet e motit të vranët në të gjithë Shqipërinë me reshje të pakta e të izoluara në zonat lindore. Ndërsa mesdita sjellë zhvillim të vranësirave në të gjithë vendin duke rrezikuar shira.

Mbrëmja dhe nata dominohen nga vranësira dhe intervale kthjellimesh në zonat Jugore dhe Juglindore, por vranësira të shpeshta dhe shira lokal do të ketë në zonat Veriore dhe Qëndrore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten kostante në vlerat minimale, por rritje të lehtë do të ketë në vlerat maksimale duke u luhatur nga 8°C mëngjesi deri në 25°C mesdita.

Era do fryjë e lehtë në tokë por mesatare në det me shpejtësi 40-45 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor duke gjeneruar në det dallgëzim 4 ballë.

Moti. NOA 4 Maj 2019 1

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Show-biz

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Rihana është një prej këngëtareve me famë botërore, që ka botuar dhe nxjerrë në treg librin e saj autobiografik. Por ky libër ka të përfshirë plotë 1,050 fotografi të Rihanës, ku...

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Sport

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Revista prestigjioze franceze “France Football” do ta publikojë sot pasdite listën me kandidatët për Topin e Artë 2019, me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon që do ta vazhdojë rivalitetin për...

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Aktualitet

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me ngjarjen e sotme në Shkodër, ku një 55-vjeçar u qëllua për vdekje me armë zjarri. Viktima Lazër (Arra) Pjetrushi, u qëllua për vdekje...

Sondazh

Nothing found!