E martë 14 Maj 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Tuesday, 14 May 2019 08:10

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga zonë me presion të ulët atmosferik  me qëndër të pozicionuar në detin Jon e cila do të mbajë mot të pa stabilizuar në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Martë 14 Maj  2019

E Martë dt 14 maj 2019 moti do të vijojë me rreshje shiu  të pasuara me stuhi dhe rrebeshe  në zonën Jugperëndimore. Era do të  jetë me drejtim  Jugprëndim (SW) me shpejtësi 10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,5–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   9/17°C

Zonat e  ulëta 12/22°C

Zonat  bregdetare 12/23°C

E Martë 14 Maj  2019

Kosova për  ditën e Martë dt 14 Maj 2019 moti do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 7°C  në mëngjes deri në 18°C gradë Celcius në mesditë.

E Mërkurë 15 Maj  2019

E Mërkurë dt 15 maj 2019 moti do të jetë vranësira mesatare dhe reshje shiu  të herëpasherëshme. Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 5 me lartësi vale 1,5–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë  me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   6/15°C

Zonat e  ulëta 10/20°C

Zonat  bregdetare 10/21°C

RTSH

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Sport

SuperKupa/ Partizani-Kukësi, ja formacionet zyrtare

Partizani dhe Kukësi do të pëballen midis tyre në finalen e Superkupës së Shqipërisë ditën e sotme, në stadiumin “Elbasan Arena”. Të dyja ekipet, vijnë me trajnerë të rinj nga...

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Aktualitet

Krim monstruoz, shqiptari ther me thikë ish-bashkëshorten dhe partnerin e saj në Gjermani

Një shtetas nga Kosova vrau me thikë kuzhine ish-gruan e tij dhe partnerin e saj. Krimi makabër ndodhi ditën e sotme në qytetin e Saurleandit. Viktimat humbën jetën si pasojë e...

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Politikë

Ish Prefekti-Prefektit/ Ja shkeljet që po bën. Ademi legjitime si kryebashkiake

Shkodra vazhdon të jetë në qendër të situatës politike në vend. Pas dorëheqje së Valdrin Pjetrit si kandidat për kryebashkiak, sepse është i arrestuar, dënuar dhe dëbuar nga Italia, Edi...

Sondazh

Nothing found!