E premte 17 maj 2019, moti në Shqipëri dhe Kosovë

Premte, 17 May 2019 08:19

Vazhdon të jetë aktive  në gadishullin i Ballkanit qendra me presion të ulët atmosferik  e cila po influencon kushte klimaterike të paqëndrueshme në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë.

E Premte dt 17 maj 2019 moti do të jetë  kthjellime dhe vranësira  mesatare të cilat në mesditë do të pasohen nga rreshje shiu në formën e stuhive të izoluara. Era do të  jetë me drejtim  Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 me lartësi vale 1,0–1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   8/19°C

Zonat e  ulëta  10/26°C

Zonat  bregdetare 11/23°C

E Premte 17 Maj  2019

Kosova për  ditën e Premte dt 17 Maj 2019 moti do të jetë me vranësira mesatare dhe rreshje shiu. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 8°C  në mëngjes deri në 20°C gradë Celcius në mesditë.

E Shtunë 18 Maj  2019

E Shtunë dt 18 maj 2019 moti do të jetë  kthjellime dhe vranësira  mesatare të cilat në mesditë në zonat malore nuk do të mungojnë rreshje shiu të izoluara . Era do të  jetë me drejtim  Jugperëndim (SW) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4-5 me lartësi vale 1,0–2,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rritje.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   8/23°C

Zonat e  ulëta  11/26°C

Zonat  bregdetare 12/26°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

VIDEO/ Film 'horror': 3 km mes frikës e gjakut, pronari i lokalit mbi makinën në ecje të turistëve spanjollë

Aktualitet

VIDEO/ Film 'horror': 3 km mes frikës e gjakut, pronari i lokalit mbi makinën në ecje të turistëve spanjollë

Dalin pamjet e tmerrshme të sulmit ndaj turistëve spanjollë në Porto Palermo nga pronari i një lokali, Mihal Kokëdhima. Pamjet nuk kanë nevojë për koment. Dje, Policia e Sarandës i ka...

Interi në hall, për Ikardin mbetet vetëm Napoli ose… Juventusi!

Sport

Interi në hall, për Ikardin mbetet vetëm Napoli ose… Juventusi!

Rinovimi i Edin Xhekos me Romën ishte një goditje për Interin, pasi komplikon shumë planet e zikaltërve në merkato. Interi shpresonte shumë që të mbërrinte te boshnjaku duke futur në...

Merr fund i nxehti afrikan, bëhuni gati për reshje shiu

Aktualitet

Merr fund i nxehti afrikan, bëhuni gati për reshje shiu

Pas të nxehtit afrikan, moti në Europë do pësojë disa ndryshime të mëdha. sipas metereologut të Accuweather, Tyler Roys, shtatori do të sjellë reshje shiu në Ballkan. Sistemet e motit të...

Sondazh

Nothing found!