Nuk ka fund korrupsioni/ Ja çfarë ndodh në Durrës

Diel, 14 July 2019 15:11

Nuk kanë fund denoncimet për korrupsion në nivele të ndryshme të shtetit të ngritur nga Edi Rama.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë publike sot një rast të denoncuar korrupsioni të ndodhur në Durrës

Ja çfarë shkruan në Facebook ish-kryeministri Sali Berisha:

 

Denoncon korrupsionin ne drejtorine e targave ne Durres!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje

Nje person R A punojes i kontrollit fizik tek drejtoria e targave ne durres. Ky esht makthi i qytetareve ti kerkon leket pa pik turpi. Un jam tregtar makinash dhe gjith tregtaret e tjer ky na mbyti tu na mar lek, gjen prekste pa lidhje si e si tna mari nga 30-40 mij lek pa llogaritur raste qe na mer 200-300 mij. Ka pas shum raste qe ka debatuar me qytetaret dhe nuk e heq njeri nga puna sepse esht miku i drejtorit te pergjithshem, lek na mer sa her shkojm naiher thot bjer 10 mij lek ta boj shpejt, edukaten e ka 0 nuk ka pik komunikimi me njerezit na flet sikur ja kemi per detyr, esht i vetmi qe rrin ne kte drejtori pa uniform vjen e iken ne kafe sa her don, edhe kur nuk ka njerez na thot prit iher aty se sjam ne terezi, kjo ndermarrje esht per sherbim ndaj qytetreve ne na zen tmerri kur dum te bojm kontrollin e makines sepse brenda muajit vijm shpesh, edhe pse jane ankuar disa her prap nuk e heqin. A ka drejtesi ne kte shtet? A ka rregull ktu? Ky erion brace heq nga administrata ato qe skan mbeshtetje. Kto me miq rrijne akoma dhe na sorollasin po si dhe nai lek

I bej thirrje qytetarve nese doni te maroni pun tek kontrolli fizik ne durres mbusheni xhepin mir sepse do sorollateni

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Gjendet një trup i pajetë rreth 1 milje në det, detajet që tregojnë për një vrasje

Aktualitet

Gjendet një trup i pajetë rreth 1 milje në det, detajet që tregojnë për një vrasje

Një trup i pajetë është gjetur mëngjesin e kësaj të diele në ujërat e Adriatikut. Viktima është e seksit mashkull dhe është gjetur rreth 1 milje në det të hapur...

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Globi

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Këshilli ushtarak i Sudanit dhe aleanca e opozitës civile kanë nënshkruar një marrëveshje për ndarjen e pushtetit. Marrëveshja do të krijojë një këshill të ri qeverisës, ku do të përfshihen...

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Aktualitet

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Policia Kufitare parandalon dhe  godet një rast të  tentativës për trafikim të lëndëve narkotike në portin e Durrësit. Uniformat blu kanë sekuestruar 55.5 kilogramë kanabis, ndërsa kanë vënë në pranga...

Sondazh

Nothing found!