Parashikimi i motit, 25 korrik 2019

E Enjte, 25 July 2019 08:07

Gadishull i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qendër kryesore të pozicionuar në ishujt Britanikë e cila po kushtëzon  territorin e Shqipërisë me mot të stabilizuar.

Moti për ditën e sotme do të  jetë me diell dhe kalime të pakta të vranësirave në zonat malore dhe ato përreth tyre. Era do të  jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale  8  m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 3  me lartësi vale 0,3–0,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë  të larta.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   18/30°C

Zonat e  ulëta   19/37°C

Zonat  bregdetare  20/34°C 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Moldavi-Shqipëri, publikohen formacionet! Reja bën dy ndryshime të mëdha

Sport

Moldavi-Shqipëri, publikohen formacionet! Reja bën dy ndryshime të mëdha

Shqipëria do të kërkojë të zhbëjë në Moldavi humbjen e hidhur që i la sfida me Turqinë, ndërsa Edi Reja ka vendosur të bëjë dhe ndryshime në formacion. Kështu, titullar...

Xhixho: Venecia konfirmoi se s'ka asnjë shkelje të Kushtetutës nga Presidenti, komisioni hetimor një farsë

Politikë

Xhixho: Venecia konfirmoi se s'ka asnjë shkelje të Kushtetutës nga Presidenti, komisioni hetimor një farsë

Erisa Xhixho, nënkryetarja e LSI-së, ka reaguar në Facebook me anë të një postimi, ku vlerëson opinionin përfundimtar të Komisionit të Venecias, si dhe thekson se Presidenti i Republikës nuk...

Konservatorët sigurojnë edhe një mandat në Poloni

Globi

Konservatorët sigurojnë edhe një mandat në Poloni

Partia konservatore në pushtet, Ligji dhe Drejtësia, është fituese e shumicës në zgjedhjet parlamentare të së dielës në Poloni, duke siguruar kësisoj edhe një mandat katërvjeçar për të vazhduar reformat...

Sondazh

Nothing found!