Mot i nxehtë, temperaturat deri në 35°C

Saturday, 27 July 2019 08:55

Një tjetër ditë e nxehtë na pret sot.Kohë ideale për pushime buzë detit.

Moti i kthjellët do të dominojë në pjesën më të madhe të territorit, vranësirat kalimtare në orët e mesditës do të jenë prezente kryesisht përgjatë relieveve malore.

Era do të jetë nga jugperëndimi - veriperëndimi me shpejtësi 1-10m/s.

Temperaturat parashikohen me një rritje të lehtë në vlerat e mesditës.

Më konkretisht:

vendet malore 16 deri në 32°C

vendet e ulëta 17 deri në 36°C

vendet bregdetare 22 deri në 35°C

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Sot me kuqezinjtë”/ Meta nxjerr videon, motivon kombëtaren kundër Moldavisë

Aktualitet

“Sot me kuqezinjtë”/ Meta nxjerr videon, motivon kombëtaren kundër Moldavisë

Në prag të sfidës së kombëtares shqiptare në Moldavi, Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikuar një video, përmes së cilës motivon duke iu dhënë kuarjo të fortë kuqezinjve. Me një...

Moldavi-Shqipëri, publikohen formacionet! Reja bën dy ndryshime të mëdha

Sport

Moldavi-Shqipëri, publikohen formacionet! Reja bën dy ndryshime të mëdha

Shqipëria do të kërkojë të zhbëjë në Moldavi humbjen e hidhur që i la sfida me Turqinë, ndërsa Edi Reja ka vendosur të bëjë dhe ndryshime në formacion. Kështu, titullar...

Xhixho: Venecia konfirmoi se s'ka asnjë shkelje të Kushtetutës nga Presidenti, komisioni hetimor një farsë

Politikë

Xhixho: Venecia konfirmoi se s'ka asnjë shkelje të Kushtetutës nga Presidenti, komisioni hetimor një farsë

Erisa Xhixho, nënkryetarja e LSI-së, ka reaguar në Facebook me anë të një postimi, ku vlerëson opinionin përfundimtar të Komisionit të Venecias, si dhe thekson se Presidenti i Republikës nuk...

Sondazh

Nothing found!