'Teknologjia e Rilindjes vetëm për vjedhje'/ Denoncimi: Ja si i gjobit bizneset qeveria

Premte, 02 August 2019 20:46

Biznese dhe qytetarë që gjobiten për shkak se sistemi online i qeverisë nuk punon.

Ky është denoncimi që ka mbërritur në adresën e ish kryeministrit Sali Berisha nga një bizbnesmen.

Sipas tij, portali e-albania ka dy ditë që nuk punon dhe për shkak të kësaj ai rrezikon të gjobitet.

 

“Teknologjia e narkoshtetit vjedhje dhe vetëm vjedhje! Ja si i gjobit bizneset krye kreu i meduzës dhe ndrikull Falimenti”, shkruan Berisha ndërsa publikon edhe mesazhin e qytetarit dixhital.

Pershendetje doktor,

Doja tju tregoja si gjobiten bizneset nga shteti jone dhe sistemet e tyre miliona euro qe nuk funksionojne...kam gjithe diten qe dua te hedh te deklaroj bilancin financiar sepse dhe nje dite afat ka, dhe nqs vonohesh merr menjehere gjobe nga shteti yne i dashur, por ka dy dite qe sistemi e albania sdo tja dije fare sepse milionat e vjedhura per kete sistem duken ketu .... dhe bizneset gjobiten si pasoje e mosfunksionimit te sistemit ... ju pershendes doktor te lutem anonim...Teknologjia e rilindjes vetem vjedhje

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Globi

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Këshilli ushtarak i Sudanit dhe aleanca e opozitës civile kanë nënshkruar një marrëveshje për ndarjen e pushtetit. Marrëveshja do të krijojë një këshill të ri qeverisës, ku do të përfshihen...

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Aktualitet

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Policia Kufitare parandalon dhe  godet një rast të  tentativës për trafikim të lëndëve narkotike në portin e Durrësit. Uniformat blu kanë sekuestruar 55.5 kilogramë kanabis, ndërsa kanë vënë në pranga...

U përplas nga makina, ndërron jetë 69-vjeçari në Lushnjë

Aktualitet

U përplas nga makina, ndërron jetë 69-vjeçari në Lushnjë

Nuk ka mundur të mbijetojë i moshuari që u përplas nga makina ditën e djeshme në Lushnjë. Policia njofton se 69-vjeçari Myfit Dingo banues në Dushk ka ndërruar jetë pasi...

Sondazh

Nothing found!