Parashikimi i motit, 15 Gusht 2019

E Enjte, 15 August 2019 08:06

Gadishulli i ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të ulët atmosferik e cila do të kushtëzojë në vendin tonë  mot të pjesërisht të qëndrueshëm.

Moti  për ditën e sotme do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira me rreshje shiu të pakta në zonat malore. Era do të  jetë me me intesitet drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale  10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 4 -5 ballë me lartësi vale 1,0–2,0  metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me  me rënie.

Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore   15/29°C

Zonat e  ulëta    19/35°C

Zonat  bregdetare  21/32°C

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Show-biz

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Rihana është një prej këngëtareve me famë botërore, që ka botuar dhe nxjerrë në treg librin e saj autobiografik. Por ky libër ka të përfshirë plotë 1,050 fotografi të Rihanës, ku...

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Sport

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Revista prestigjioze franceze “France Football” do ta publikojë sot pasdite listën me kandidatët për Topin e Artë 2019, me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon që do ta vazhdojë rivalitetin për...

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Aktualitet

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me ngjarjen e sotme në Shkodër, ku një 55-vjeçar u qëllua për vdekje me armë zjarri. Viktima Lazër (Arra) Pjetrushi, u qëllua për vdekje...

Sondazh

Nothing found!