Bien temperaturat, ja sa do shkojnë gjatë ditës

Premte, 30 August 2019 08:04

Gadishulli i Ballkanit vazhdon të mbetet në aktivitetin e valës së nxehtë sahariane duke kushtëzuar vendin tonë dhe Kosovën me temperatura të larta.

Sot moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira mesatare të pasuara nga reshje shiu të izoluara në lindje dhe zonën qendrore në formën e stuhive dhe shkarkesave elektrike për shkak të kontrastit të masave ajrore me veti të ndryshme fizike.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NË) me shpejtësi maksimale  6-8 m/sek në bregdet.

Valëzimi  i forcës 3 me lartësi vale 0,3–0,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie të lehtë.

Temperaturat minimale dhe maksimale në Shqipëri:

Zonat  malore   18/31°C

Zonat e  ulëta    18/36°C

Zonat  bregdetare  22/342°C

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

“Sot me kuqezinjtë”/ Meta nxjerr videon, motivon kombëtaren kundër Moldavisë

Aktualitet

“Sot me kuqezinjtë”/ Meta nxjerr videon, motivon kombëtaren kundër Moldavisë

Në prag të sfidës së kombëtares shqiptare në Moldavi, Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka publikuar një video, përmes së cilës motivon duke iu dhënë kuarjo të fortë kuqezinjve. Me një...

Moldavi-Shqipëri, publikohen formacionet! Reja bën dy ndryshime të mëdha

Sport

Moldavi-Shqipëri, publikohen formacionet! Reja bën dy ndryshime të mëdha

Shqipëria do të kërkojë të zhbëjë në Moldavi humbjen e hidhur që i la sfida me Turqinë, ndërsa Edi Reja ka vendosur të bëjë dhe ndryshime në formacion. Kështu, titullar...

Xhixho: Venecia konfirmoi se s'ka asnjë shkelje të Kushtetutës nga Presidenti, komisioni hetimor një farsë

Politikë

Xhixho: Venecia konfirmoi se s'ka asnjë shkelje të Kushtetutës nga Presidenti, komisioni hetimor një farsë

Erisa Xhixho, nënkryetarja e LSI-së, ka reaguar në Facebook me anë të një postimi, ku vlerëson opinionin përfundimtar të Komisionit të Venecias, si dhe thekson se Presidenti i Republikës nuk...

Sondazh

Nothing found!