Ikën vera, temperaturat deri në 36

Saturday, 31 August 2019 09:06

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga periferia e presionit të lartë atmosferik me qëndër kryesore në Europën Verirore e cila po mban në territorin e Shqipërisë dhe Kosovë mot të stabilizuar.

E shtunë, 31 gusht  2019
So është dita e fundit e Verës meteorologjike. Dita do të dominohet nga kthjellimet dhe prani të vranësirave kalimtare në ultësirën Perëndimore. Era do të jetë e lehtë me drejtim Jugperëndim (SW) me shpejtësi maksimale  6 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë larta.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore   16/32°C 

Zonat e  ulëta    18/36°C

Zonat  bregdetare  22/34°C

Kurse Kosova sot për ditën e Shtunë dt 31 Gusht 2019 moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira të pakta. Temperaturat do të regjistrojnë vlera nga 15°C në mëngjes deri në  33°C gradë Celcius në mesditë.

E diel, 1 shtator 2019
E diel, 1 shtator 2019 moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira të pakta deri mesatare. Era do të jetë e lehtë me drejtim Perëndim (W) me shpejtësi maksimale  6 m/sek në bregdet. Valëzimi  i forcës 2 me lartësi vale 0,3–0,5  metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie graduale.

Temperaturat min dhe max: 

Zonat  malore   15/29°C 

Zonat e  ulëta    18/36°C

Zonat  bregdetare  22/32°C

RTSH/ Meteorologe: Rezarta Xhakollari

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Show-biz

Rihana boton librin e saj me 1,050 fotografi, nuk do ta besoni sa kushton

Rihana është një prej këngëtareve me famë botërore, që ka botuar dhe nxjerrë në treg librin e saj autobiografik. Por ky libër ka të përfshirë plotë 1,050 fotografi të Rihanës, ku...

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Sport

Sot publikohet lista më kandidatët për Topin e Artë

Revista prestigjioze franceze “France Football” do ta publikojë sot pasdite listën me kandidatët për Topin e Artë 2019, me Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon që do ta vazhdojë rivalitetin për...

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Aktualitet

Po çonte ushqimet me kuaj drejt makinës, ja si u vra 55 vjeçari

Detaje të reja janë zbuluar në lidhje me ngjarjen e sotme në Shkodër, ku një 55-vjeçar u qëllua për vdekje me armë zjarri. Viktima Lazër (Arra) Pjetrushi, u qëllua për vdekje...

Sondazh

Nothing found!