Akciza e cigareve do të rritet së paku edhe me 11 % deri në vitin 2021, si një kusht që…
Shqipëria ka rendimentin për mbledhjen e të ardhurave më të ulëtin në Europë, por kjo nuk e ka penguar që…
Banka Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim njoftoi zyrtarisht plotësimin e kushteve nga pala shqiptare për bërjen efektive të Marrëveshjes së…
Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN), në një material studimor të përditësuar së fundmi, ka vënë në dukje se kontratat e Partneritetit…
Monedha e përbashkët evropiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt lekut vendas. Një euro është këmbyer sot në nivelin…
 Në tremujorin e parë të vitit 2018 importet janë rritur me 9,6 %, krahasuar me të njëjtin tremujor të 2017,…
Përpjekja për të parandaluar pastrimin e parave dhe financimin e terrorizmit, ka bërë që parlamenti Europian të  propozojë shtërngimin e…
Rimbursimi i medikamenteve për 600 mijë të pasiguruar edhe pse shkaktoi debate në thelb mbetet një nismë pozitive. Nga mënyra…
Biznesi shqiptar kërkon të bëhet pjesë e konsultimeve për reduktimin e pagesës së kalimit në Rrugën e Kombit. Përmes një…
Shqipëria është një vend tipik në Ballkan, ku bizneset e suksesshme janë të tilla se kanë lidhje me politikën dhe…
Ikja e kompanisë Sun Petroleum (shumicë e pakicë), e cila tregtonte karburant në pikat e "Gulf" dhe ndërprerja e aktivitetit,…

Lajmet e fundit

Përfshihet nga stuhia avioni ku udhëtonte Princi William dhe Kate

Aktualitet

Përfshihet nga stuhia avioni ku udhëtonte Princi William dhe Kate

Një stuhi e fuqishme përfshiu Pakistanin dhe detyroi avionin ku udhëtonin Princi William dhe bashkëshortja e tij Kate të anulonte uljen në aeroportin e parashikuar. Avioni “Voyager” i Forcave Ajrore...

Shkodra pa energji elektrike, qendra e qytetit në terr

Aktualitet

Shkodra pa energji elektrike, qendra e qytetit në terr

Prej më shumë se një ore, qendra e qytetit të Shkodrës ndodhet në errësirë të plotë. Shëtitorja kryesore e qendrës së qytetit që përshkojnë qytetarët çdo mbrëmje është në “pushtetin” e...

Kokaina për pak kaloi...! Skaneri nuk dha sinjal të kuq në kontenierët e parë

Kronikë

Kokaina për pak kaloi...! Skaneri nuk dha sinjal të kuq në kontenierët e parë

Porti i Durrësit është vendosur në gjendje alarmi pasi dy nga katër kontenierët me kokainë të nisur nga E3kuadori kanë arritur ti shpëtojnë kontrolleve. Skanimi i kryer në datat 20...

Sondazh

Nothing found!