Drithërat në vendin tonë janë një ndër produktet që figurojnë masivisht në listën e importeve. Në masën 88%, në 2017…
Në konferencën e Forumi Kombëtar të Biznesit të zhvilluar ditën e sotme, bizneset kanë pasur ankesa të shumta ndaj qeveris…
Ritmet e rritjes së të ardhurave buxhetore kanë hyrë në një cikël rënës në tremujorin e parë të vitit teksa…
Rënia e monedhës së përbashkët nuk ka të ndalur. Euro u këmbye sot me 126.74 lekë, duke rënë me 0.15…
FMN lajmëron se Shqipëria nuk ka mundur të mbajë angazhimet për uljen e borxhit publike. Sikur situata të mirëmenaxhohet dhe…
Mbërrijnë turistët e parë nga Izraeli në Shqipëri. Këtë të hënë, në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës, “Nënë Tereza”  kanë mbërritur…
Nga Dorjan Teliti Këmbanat e alarmit ranë përsëri për qeverinë “koncesionare”, ku vetë FMN shprehet disi e zhgënjyer mbi manaxhimin…
Monedha e përbashkët ka vijuar tendencën rënëse edhe gjatë ditës së sotme, duke arritur sërish në nivelin më të ulët…
Gjatë dekadës së fundit, Shqipëria ka përdorur në mënyrë aktive PPP-të për të lehtësuar investimet publike. Deri në mes të…
Në vitin 2017 janë krijuar 13.5 miliardë lekë (104 milionë euro) detyrime të reja të papaguara të shtetit ndaj bizneseve.…
Ka disa kohë që opozita këmbëngul se niveli më i ulët historik i euros nuk vjen si pasojë e ekonomisë…
Një turist i huaj por jo vetëm, duhet të paguajë mesatarisht  35 euro deri në 45 euro  natën,  nëse do…

Lajmet e fundit

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Globi

Sudan, ushtria dhe civilët marrëveshje për qeverisje të përbashkët

Këshilli ushtarak i Sudanit dhe aleanca e opozitës civile kanë nënshkruar një marrëveshje për ndarjen e pushtetit. Marrëveshja do të krijojë një këshill të ri qeverisës, ku do të përfshihen...

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Aktualitet

Qeni antidrogë zbulon 55.5 kg kanabis

Policia Kufitare parandalon dhe  godet një rast të  tentativës për trafikim të lëndëve narkotike në portin e Durrësit. Uniformat blu kanë sekuestruar 55.5 kilogramë kanabis, ndërsa kanë vënë në pranga...

U përplas nga makina, ndërron jetë 69-vjeçari në Lushnjë

Aktualitet

U përplas nga makina, ndërron jetë 69-vjeçari në Lushnjë

Nuk ka mundur të mbijetojë i moshuari që u përplas nga makina ditën e djeshme në Lushnjë. Policia njofton se 69-vjeçari Myfit Dingo banues në Dushk ka ndërruar jetë pasi...

Sondazh

Nothing found!